Nastav svoj život do zóny učenia

zona-ucenia-6Mohandas Gandhi krásne charakterizoval kruh komfortu, ktorý je ohraničený strachom. Medzi týmto komfortom a strachom je niečo, kde máme výzvu učiť sa. A práve v tejto zóne by si sa mal nachádzať, ak chceš dosiahnuť majstrovstvo Umenia Zvádzania.

Predstav si, že máš tri kruhy alebo zóny – zóna komfortu, zóna aktívneho učenia a zóna teroru. Je to perfektná teória, ktorá sa dá využiť v každom obore. V tomto článku ju aplikujem na zvádzanie a na príkladoch ukážem, prečo som ja a ďalší Zvodcovia Umelci takí úspešní.

1.)    Zóna komfortu

zona-ucenia-5Je to zóna, kde sa cítiš pohodlne. Táto zóna znamená vo zvádzaní pasívne vzdelávanie sa – čítanie kníh, pozeranie online kurzov, DVD. Sedíš doma v teple na pohovke a čítaš si, ako sa majú baliť baby. Problém je, že nemáš žiadnu výzvu, žiadnu potrebu učiť sa. Všetko je v pohode, až nudné a ty sa aj skutočne nič nenaučíš. Je to len zábavné čítanie, ale nie učenie.

Toto pasívne vzdelávanie je síce potrebné a je potrebné do toho investovať minimum času, energie a v konečnom dôsledku aj peňazí. Na mojej ceste k masteringu som sa snažil byť čo najmenej v zóne komfortu. Držal som sa pravidla 30/70. To znamená, že ak som sa pasívne vzdelával 3 hodiny, tak som musel byť v konverzácii so ženami 7 hodín. Momentálne u mňa táto zóna už niekoľko rokov neexistuje.

2.)    Zóna aktívneho učenia

zona-ucenia-2Tu už to môže byť nepríjemné, až nepohodlné. Zisťuješ koľko toho ešte nevieš, máš stále potrebu učiť sa a rásť. Máš neustále pozitívne výzvy zdokonaľovať sa. Je to aj veľmi vzrušujúce. Vo zvádzaní to znamená jednoduché oslovenia žien na ulici alebo v baroch, krátke small-talk konverzácie, chodenie na rande so ženami.

Ale nevyvíjaj žiadny tlak, že MUSÍŠ dosiahnuť nejaký výsledok. Pozeraj sa na všetko tak, akože sa niečo učíš. Na všetky odmietnutia a chyby pozeraj očami analytika – Čo som spravil zle a ako to spravím v budúcnosti lepšie?

Veľa chalanov robí obrovskú chybu, že túto zónu úplne vynecháva. Po prečítaní jednej knihy alebo prejdený jedného online kurz ide na ulicu a pri oslovení, alebo rande očakávajú prehnané výsledky. A tým sa dostávajú do zóny teroru.

3.)    Zóna teroru

zona-ucenia-7Si neustále v strachu a pod vplyvom negatívnych emócií. Je to veľmi neproduktívne, nezdravé a má to fatálne následky. Po niekoľkých odmietnutiach zanevrieš na ženy a začneš ich navždy nenávidieť.

Navonok to vyzerá rovnako, ako zóna učenia. Rozdiel je iba v myslení. V zóne teroru nie si nastavený, že sa ideš niečo učiť, ale že ideš dosiahnuť konkrétny výsledok. A to je najhoršie čo môže byť, lebo ťa to vystaví pod tlak a nezdravý stres.

Väčšina mužov prakticky ani nemá druhú zónu – zónu učenia. Majú len zónu komfortu (pasívne vzdelávanie v teple domova) a potom zónu teroru, kde očakávajú prehnané výsledky. Nebaví ich hra zvádzania, ale pozerajú na zvádzanie ako na ľahkú cestu k sexu. A to nebude nikdy fungovať.

Musíš byť neustále v zóne učenia. Musíš sa chcieť každý deň niečo reálne naučiť, niečo z reálnej interakcie so ženami. Musíš mať neustále nové výzvy, ale zároveň musíš dávať pozor, aby to nebol pre teba teror.

Aké majú výzvy majstri zvádzania

Keď sa niekedy rozprávam so Zvodcami Umelcami, každý z nich pracuje na nejakej oblasti. Jeden vyvíja dokonalú hru, ako mať jednu priateľku, ktorá ti dovolí vyvádzať kde chceš a kedy chceš. Ďalší Zvodca Umelec rieši, ako stiahnuť na jednu noc dve baby naraz, ktoré sa vôbec nepoznajú. A ďalší pracuje na zvádzaní striptérok. A takto by som mohol pokračovať.

zona-ucenia-9Tvojou úlohou je vyvinúť hru, ktorá pre teba funguje, ktorá ti najlepšie sedí, rozprávať o tvojich vlastných príbehoch, po ktorých vytvoríš perfektnú dôveru a príťažlivosť.

Toto sú veci, ktoré sa v žiadnych knihách nedočítaš. A na druhej strane sa to tiež nikdy nenaučíš, ak budeš vystresovaný obťažovať ženy na ulici a očakávať, že ti okamžite skočia do postele.

Musíš byť celý život v zóne učenia a snažiť sa neustále niečo reálne naučiť a zlepšovať sa. Aj keď dosiahneš absolútne majstrovstvo vo zvádzaní, vždy musíš mať nové výzvy, nové oblasti, v ktorých sa chceš zlepšovať. Neustále musíš byť na ceste sebazdokonaľovania.

Ak máš akúkoľvek otázku, napíš ju do komentárov.

S pozdravom, Milan Marko

Pozri tiež

Krutá pravda o marketingu v zvádzaní

Marketing máš dnes v každej sfére. Ale tak, ako je to v Zvádzaní, tak to …

7 komentárov

  1. Zdravím Ťa Milan,

    moje meno je Jozef a momentálne bývam v Kyjeve. Viackrát si spomínal, že do Kyjeva zvykneš chodievať pomerne často a zároveň že tu poznáš aj veľa dobrých klubov (v ktorých je viac žien ako mužov). Vedel by si mi prosím odporučiť nejaké kluby? Veľmi by mi to pomohlo.

    Za ochotu ti ďakujem veľmi pekne.

    Jozef

  2. Ahoj Milan!
    Poznáš nejaké univerzálne oslovenia na začatie konverzácie s cudzincom(mužom aj ženou)? Chcem mať proste lepší sociálny život. A väčšinou nechcem oslovovať ľudí, lebo nikdy neviem ako. Nikdy neviem vymyslieť nejaké situačné oslovenia, poprípade zámienky. Obyčajné Ahoj!, predstavenie a následne obyčajná otázka mi znie divne a nudno pre druhých. Existuje vôbec univerzálne oslovenie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.