Krutá pravda o marketingu v zvádzaní

Kruta pravda o marketingu vo zvadzaniMarketing máš dnes v každej sfére. Ale tak, ako je to v Zvádzaní, tak to nenájdeš v žiadnom inom obore.

Dovoľ mi v tomto článku nahliadnuť do zákulisia tohto multimiliónového biznisu. Ako tak sledujem, na západe už ľudia ako tak marketingové ťahy prekukli, no mám pocit, že na Slovensku o tom nemajú stále ani najmenšiu potuchu.

Čo je to Marketing

Je to predanie produktu cez emócie. Ak si pozrieš reklamu nejakého produktu, nikde nemáš technické parametre alebo popísanú realitu, čo je to vlastne za produkt.

Celá reklama je zameraná iba na to, čo z toho potenciálne môžeš mať. Všetko ide cez emócie. Zober si reklamu na auto. O technických parametroch toho auta ani zmienka. No zato máš v každej reklame nejakú poskakujúcu ženu alebo otca s celou rodinou. Nepovedia rovno: Ak si kúpiš toto auto, zbalíš takúto ženu, alebo – toto je najlepšie auto pre tvoju rodinu. Ale je to skutočne tak?

euroncpaNajbrutálnejší prípad som zažil v roku 2005, keď som ako mladý inžinier pracoval vo vývojovej firme neďaleko Frankfurtu. Pochopil som, že mojou úlohou nie je navrhnúť čo najlepší airbag, ktorý zachráni veľa životov. O to vôbec nešlo. Moja úloha bola jasná ako facka. Navrhnúť airbag, aby bol čo najlacnejší a ktorý spĺňal nejaké hviezdičky v EURO NACP teste.

Pretože bezpečnosť je u ľudí na prvom mieste. Autá s piatimi hviezdičkami z EURO NACP testu sa automaticky predávajú ako teplé rožky. Nikto sa nezamýšľa nad tým, ako sú tieto testy prevádzané a hlavne… kto ich sponzoruje.

Kritzer_Berliner_reklamaAsi pred dvomi mesiacmi som bol v Berlíne a s kamarátom sme sa zabávali na obrovskom billboarde na Berliner Kindl. Pivo celkom OK, ale tá reklama: Chlapík jak z Notabene s nejakou zdochlinou pije pivo vedľa Branderburskej brány, za ním kráča sexy žena a pozerá na neho, že by ho snáď okamžite pretiahla. Emocionálne povedané: Kúp si Berliner Kindl a takéto ženy budeš preťahovať.

Ideš do mekáča, vidíš krásne, veľké fotky hambáčov, ale v skutočnosti dostaneš nejakú vyschnutú fašírku v žemli. Si hladný a je to lacné, tak sa nebudeš nerváčiť s predavačom.

macdonaldV reklamách na fitnescentrá máš len svalnatých chlapíkov a polonahé ženy. Akože, ak budeš mať takéto svaly, tak tie ženy prídu samé za tebou. Neprídu…

Inými slovami, marketing je emocionálne klamstvo. V reklame ťa neklamú priamo, ale cez emócie. V realite teda existuje veľmi tenká línia medzi marketingom a klamstvom.

Čo je to Online Marketing

Tak tu je tá línia ďaleko prekročená. Absolútne sa nedá rozoznať, čo je pravda a čo je obyčajný odrb. Internetoví „šmejdi“ sú schovaní za monitormi svojich počítačov a predávajú produkty, ktoré niekde odkopírovali a trochu ináč zabalili: ebooky, online kurzy na schudnutie, ako zarobiť peniaze, ako sa stať milionárom, ako získať viac zákazníkov, atď.

Musím sa priznať, že i napriek tomu kupujem rôzne online produkty, pretože človek nikdy nevie, kto z nich má nejaké dobré veci a kto je fakt šmejd. V každom prípade, reklama pred kúpou je enormná, pomaly máš pocit, že ťa zbaví všetkých problémov sveta. Ja sa na to pozerám takto – ak mi to dá aspoň jednu dobrú informáciu, tak je to OK.

Najdôležitejšia vec v online marketingu je masa potenciálnych zákazníkov. A v tomto ti pomôžu len a len partneri. Ľudia, ktorí sú úspešní v online marketingu a majú veľký e-mailový zoznam tých správnych, potenciálnych zákazníkov.

Ak si sám, nespravíš absolútne nič. Môžeš mať aj ten najlepší produkt na svete a byť najlepší vo svojom obore. Google a Facebook reklama je drahá a neefektívna a v prirodzenom Googli trvá aj mesiace, kým sa tvoja stránka dostane aspoň na prvú stránku s danými kľúčovými slovami. Jediná cesta, ako nájsť tých správnych zákazníkov, sú etablovaní partneri.

Marketing a Zvádzanie

Je to téma sama o sebe a bežný človek nemá šancu zistiť realitu a pravdu. Prečo? Pretože je to veľmi chúlostivá téma, nikto nechce o tom verejne hovoriť.

Kruta pravda o marketingu vo zvadzaniUž v roku 2002 sa vyrojilo mnoho marketérov, ktorí dávali zaručené rady, tajné, diskrétne triky, ako zbalíš každú ženu, na ktorú si len ukážeš. Samozrejme, je veľmi jednoduché niečo také tvrdiť cez internet. Nikto nevyzve toho marketér – zvodcu, aby to demonštroval v praxi. Stačí o sebe napísať, že si Casanova, sám si napíšeš nejaké pozitívne review a hotovo. Je z teba Guru.

Keď som v roku 2006 objavil v Londýne komunitu Zvodcov Umelcov a prečítal knihu The Game od Neil Straussa, jediné, čo som v tom momente chcel – vidieť to všetko na vlastné oči. Niežeby som bol nejako skeptický, skôr som chcel zažiť, ako títo obávaní zvodcovia stínajú ženy, ako to píšu v reklamách na svoje produkty.

Zarazilo ma, že hoci máme YouTube, okrem Mysteryho nemá nikto jedno jediné video, ako sťahuje ženu do apartmánu. Samozrejme, iných chalanov nájdeš, ale týchto „vychýrených“ zvodcov nie.

Tak som si ich „podal“ všetkých osobne. Ako prvých som stretol všetkých, v tom čase najobávanejších, zvodcov Londýna. Od tých, ktorí sa chválili super výsledkami, som nevidel absolútne nič. Gambler sa len rád fotil so ženami v kluboch – ak vôbec išiel do klubu. Potom som s ním žil niekoľko mesiacov a ťahali sme jeho Bootcampy. Stále sme kamaráti, ale pravda je taká, že celý ten čas, keď som ja vymetal londýnske kluby a bary, on písal svoj blog a tvoril PUA produkty. No a sem tam som ho videl so svojou priateľkou. Za to som stretol niekoľko chalanov, ktorí boli fakt dobrí a od nich som sa toho veľa učil. Ale aby to bolo sťahovanie lusknutím prsta, to som nikdy nevidel. Vždy to bola systematická a precízna hra.

rossPotom som postupne stretával všetkých z knihy The Game. Ako prvého Ross Jeffries, ktorý o sebe tvrdil, že vie svojimi hypnotickými metódami tak zmanipulovať ženu, že s ním má sex za pár minút. Nie je to pravda. Jeho trojdňový nudný seminár, na ktorom som bol ako hosť, bol len o nejakých divných NLP technikách. Cez obednú pauzu a večer malo prísť na reálne balenie v teréne. Cez deň sa vyhovoril, že nebude behať ako trapko po uliciach a večer v klube tvrdil, že je tam príliš hlasno a on potrebuje na balenie kľud. Kde teda potom balí ženy??? No nič, počas 3 dní som z jeho „zázračných“ baliacich techník v praxi nič nevidel. Zato mu tam z tých 100 chlapíkov každý nechal po 1000 dolárov.

neil-straussĎalší bol na rade sám veľký guru Neil Strauss, ktorý prišiel do Londýna prezentovať svoje druhé vydanie knihy The Game. Ani tam som nebol s ukážkou praxe úspešný. Celý čas len krásne hovoril a vysvetľoval, ako sa to má robiť. Ale zázračné sťahovačky, ako to opisuje vo svojich knihách, k tomu sa nejako nedostal.

Mysteryho som stretol krátko v jednom londýnskom klube, kde mal práve seminár. A hoci som ho sám nevidel, chalani, čo boli na na jeho seminári tvrdili, že normálne balil ženy a išiel do akcie. To isté mi tvrdili dobrí kamaráti o Tyler Durdenovy. No tiež to nebolo žiadne klátenie žien rýchlosťou svetla. Normálna baličská hra, ktorá vyžaduje čas a techniku.

Pár dní na to som stretol BadBoya, ktorý o sebe momentálne tvrdí, že je No.1 PUA na svete. Každý reálne zvažujúci človek sa musí len pousmiať. Veď ako sa to dá zmerať? No to nebolo najhoršie. Najväčší šok ale bol samotný BadBoy, ktorého som stretol ešte na konferenciách vo Frankfurte a v Mníchove. Aj keď sme boli v klube, nikdy nič neukázal. Len sa vyhováral, že je unavený. Nechápal som to. Veď pre mňa je rozhovor s krásnou ženou relaxom. Chalani, čo boli na jeho seminároch tvrdili, že im ukázal ženu na ulici a zakričal: „Go…!“ No sám skutek utek.

eben-paganNajväčší z týchto MEGA PUA marketérov bol David DeAngelo. Pôvodom online marketér, ktorý skúšal svoje šťastie v rôznych sférach, až sa mu podarilo zarobiť milióny v PUA biznise. Vlastným menom Eben Pagan, ktorého v knihe The Game vykresľuje Neil Strauss ako otca Datingu, alebo Dating Guru s jeho Cocky-Funny- chichi-chacha metódou (ktorá so samotnou príťažlivosťou nemá nič spoločné), ktorého nikto nikde nevidel sa ani len baviť s nejakou ženou. Stretol som zopár ľudí, ktorí boli na jeho predražených seminároch, kde len znudene rozprával.

Ako funguje marketing v zvádzaní

Celé je to o tom, že muži na západe veľa pracujú, nemajú na nič čas. Keď majú 35-45 rokov, nejako sa preberú a zistia, že sú síce finančne zabezpečení (plné konto, auto, byt), ale nemajú žiadnu ženu. Buď pôjdu do Thajska, alebo si kúpia nejaký online produkt. No bez praxe nič nebude a nič sa ani nezmení. Tí schopnejší prídu ešte na bootcamp.

Ale pozrime sa bližšie, ako sa títo marketéry dostanú k zákazníkom. Všetko je to o komunitách. V našej spoločnosti sú určité skupiny ľudí, ktorí sa navzájom podporujú a promujú. Našiel som jednu stránku, kde sú označení všetci najznámejší Zvodcovia, ako jedna židovská komunita.

Sám Ross Jeffries počas jeho semináru v Londýne niekoľkokrát za deň spomenul, že je žid. Dokonca vyzval k tomu aj Keziu Noble, ktorá tiež potvrdila, že je židovka. Eden Pagan je tiež bezpochyby žid. O ostatných neviem a ten blog, kde sú títo zvodcovia označení ako židia, by som tiež bral s rezervou. Gambler je zase scientológ.

Nechcem ísť vôbec proti židom či scientológom. Len ti chcem objasniť, ako tento celý marketing vo zvádzaní funguje. Myslím si, že je úžasné, ako sa môžu napr. židia spojiť a navzájom si pomáhať.

online-datingAj tak, najväčšie klamstvo v zvádzaní sú bezpochyby internetové portály. Už niekoľko z nich bolo na západe prichytených, dokonca na ne boli podané žaloby na súdoch, že si s mužskými klientmi písali zamestnanci daných agentúr.

Neustále ti tvrdia, že na ich stránke je pomer žien k mužom 50:50. Je to klamstvo a sám si to môžeš vyskúšať – sprav si jeden mužský a jeden ženský profil, a čakaj. Alebo, prečo máš na reklamách do tých zoznamiek len krásne ženy? Pre ženy netreba robiť reklamu? Nie, pretože len muži sa tam prihlasujú z 95%, tí sú ochotní aj platiť.

Ako je to na Slovensku

Tu to nefunguje nijak ináč. Poukázal by som iba na Michala Kopeckého, ktorého tiež nikto nikdy v akcii nevidel a už ani neuvidí, pretože je ženáč. Tiež na svojich stránkach tvrdí, ako s jeho radami zbalíš ženu snov za minútu, alebo budeš mať krásne leto so super kočkou, zažiješ veci, o ktorých si ani nesníval. Ako budeš musieť krásne ženy doslova odháňať, lebo ich budeš mať toľko, že nebudeš vedieť, čo s nimi.

V iných oblastiach som si všimol ďalších online marketérov, ktorí húfne kopírujú a prekladajú anglických/amerických marketérov a vydávajú to za svoje diela.

Takisto sú títo marketéry podporovaný rôznymi skupinami o podnikaní, email marketingom alebo nejakými inými produktmi a marketérmi, kde sa navzájom podporujú a posielajú e-maily svojim zákazníkom.

Fazit: Krutá pravda o marketingu v Zvádzaní

Dúfam, že som ťa nesklamal, ak si práve s otvorenými ústami čítaš knihu The Game. Umenie Zvádzania funguje. Ale nie tak, ako je to prezentované na internete – že dokážeš jednou vetou stiahnuť najkrajšiu ženu z podniku a to KAŽDÝ jeden večer, že ti budú krásne ženy padať k nohám, ako handry.

Zvádzanie je proces, ktorý potrebuje svoj čas. A hlavne prax. O tomto nechcú muži ani len počuť. Nejde im to do uší, lebo musia vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a ísť robiť veci, ktoré pred tým nikdy nerobili a z ktorých majú strach – osloviť najkrajšie ženy na uliciach a v baroch. Ale hlavne, začať na sebe makať.

Ak sa ti článok páči, môžeš dať lajk. Ak máš akúkoľvek otázku, môžeš ju napísať do komentárov.

S pozdravom, Real Man

Pozri tiež

Nastav svoj život do zóny učenia

Mohandas Gandhi krásne charakterizoval kruh komfortu, ktorý je ohraničený strachom. Medzi týmto komfortom a strachom je …

23 komentárov

 1. Zdar Milan , je to tak marketing je tvrdý . Od kopča som pokupil jeden kurz , sluboval hory doly riadil som sa nim a som na dne , vobec neviem nič ako sa spravať jeho teorie idu proti nekedy , raz hovori tak potom inač , len nasluboval ake budem mat ženy a nič … baby si len robia srandu , neviem ako dalej som uplne zničeny z toho nadšenia a zrazu pad na dno , neviem ako zbalit babu , žiadna ma nechce a normalne som horšie na tym ako som bol predtym ani jest mi nechuti som emočne uplne vyčerpany a už nevladzem ani žiť je to smutne ale potrebujem pomoc neviem čo ďalej chcem už konečne nejaku :( , vobec neviem ako sa chovať , každy len sranduje na moj učet a neviem ako reagobvať je to doberanie či len že som ubožiak :/

  • Ahoj Jakub.

   Ja by som na tvojom mieste ziadal peniaze naspet, lebo ty sa citis oklamany. Daj mu screen shot leho slubov, ako a co vsetko sluboval pred kupou produktu a ze sa nic nepohlo.

   Co sa tika tvojho zivota, ja by som na tvojom mieste odisiel so Slovenska. Uplne by som to zabalil a isiel neikam makat na zapd.

   S pozdravom, Milan

  • Počúvaj ma, akože už chceš nejakú… Chceš ženu, ale nepotrebuješ ju.. To takýmto štýlom príde fakt nejaká a budeš na ňu tak ndviazaný, že to všetko pokazíš… Makaj na sebe, deň čo deň, mesiac čo mesiac, rok čo rok… hlavne zmeň prostredie ako píše Milan… byť vytrvalý… a skúšaj všetko v praxi a uvidíš… U mňa to funguje…

 2. Ahoj milan

  Ty si to napisal tvrdo a tak to aj je….
  Kopecky „casanova“ na slovensku a ma skaredu zenu s miernou nadvahou :D c

  • Ahoj Philipp

   Jeho zenu nehodnotim, to by sa ani nemalo, ved je to ich vztah. Ja som len upozornil na „marketingove“ techniky nasich Slovenskych marketerov, ktori sa snazia „pomoct“ svojim zakaznikom, kopirovanim USA blogov. Nie len u Kopeckeho, ale u dalsich som tento trend spozoroval. Ak by Slovaci vedeli aspon trochu po anglicky, tito marketery by zo dna na den zanikli.

   S pozdravom, Milan

  • a čo? to je zlé byť šťastný aj keď s nie krásnou ženou? narazila som na tento blog, našla som tu aj celkom dobré postrehy. No chýba mi tu pointa – zbaliť krásnu babu a potom ďalšiu a ďalšiu? To má byť to, čo muži chcú? Trvalý vzťah je tabu?

   • Ahoj Ninka Vaginka (tak som hovoril mojej Ex..;))) neber to osobne)

    Takze k teme… Pointu si nasla spravne, len si ju nepochopila. Ako hovoria Nemci: Pre stromy nevidis les.

    Ja tu ucim chalanov ako zbalit babu – to chapes perfetkene. Co ale nechapes je, ze potom nech si kazdy robi co chce: zbali dalsiu a dalsiu. Alebo ostane pri tej prvej, ozeni sa a bude mat deti… To je na kazdeho osobne rozhodnutie. Ty to chapes len tak, ze ak niekto vie balit baby, tak musi byt automaticky suknickar. Ja som stretol drvivu VACSINU chalanov, ktori sa naucili Zvadzanie, zbalili prvu, druhu babu a pri tretej ostali (nie vzdy to vyjde na prvy pokus…)

    Dufam ze uz pointu chapes.

    S pozdravom, Milan

 3. Zdravim.
  Cele leto som sa rozhodol stravit na zapade USA v Bostone. Ta neuveritelna zmena ludskeho zmyslania (chlapov a hlavne zien) sposobuje, ze ludia su otvoreni. Otvorenost ludi lame bariery v komunikacii. Moja ziva skusenost: Bol som v parku s kamaratom na chvilu sadnut v centre mesta. V tom za mnou prisla cinanka, ci s nou nespravim rozhovor pred kameru pre jej projekt na univerzite. Tresol som zopar uprimnych veci co si myslim, este pred tym nez som odisiel si sama odo mna vypitala kontakt. Neskor som ju zobral von, dala si zalezat ( opetocky, suknicka, ked meskala platila mi kavu :D ). A nie len ona ale vela bab nema problem dat sa s tebou spontanne do reci a absolutne nehra chrumkavu a nedostupnu….nepotrebujes ani online techniky zvadzania. Tu na Slovensku by sa kazdy tvaril ako ho kto obtazuje. Nehovoriac o tom, ze som si tam za 2 a pol mesiaca nasiel viac kamaratov a zenskych znamosti ako tu za 2 roky. Treba odist ludia a spoznate ten rozdiel…

  • Trefa do cierneho. Ja stale vravim chalaom a roznym HejSlovakom, nech sa idu na nejaky cas zit za hranice a uvidia naozaj co je to Slovensko. Takto ak zijes stale vo svojej deidne, nemas to s cim porovnat. Maximalne tak s tym, ci davaju v telke. A to je od reality na mile vzdialene.

   S pozdravom, Milan

 4. Ahoj Milan,

  podľa mňa v niečom máš pravdu a v niečom nesúhlasím. Podľa mňa je veľmi veľa dobrých online produktov. Dobrý produkt bez dobreho marketingu sa nebude dobre predávať. Pár vecí som kúpil a ako si spomenul, niektoré boli dobré a niektoré nič moc. Ale stálo to za to. Napríklad od David de Angela som kúpil knihu double your dating za $20 – v zásade si myslím, že je dobrá. Čítal si? Inak verím, že tvoj kurz je dobrý, aspoň z toho čo píšeš to dáva zmysel.
  Myslím si, že nie každý produkt sa hodí pre každého. Ľudia často kúpia a neurobia nič. Aj mne sa to stalo. A potom výsledky nie sú žiadne.
  Držím palce.
  Maroš

  • Suhlas.

   Ved ja ani nikde nepisem ze vsetky online produkty su zle. Netreba to vidiet ciernobielo. Len upozornujem na to, ako funguje marketing. Ak niekto opokiruje alebo prelozi nejaku dobru vec, je to OK. Problem nastava, ak to vydava za svoje.

   S pozdravom, Milan

   • Podla mna sa najde pomerne dost aj kvalitnych produktov (kopu z nich je aj free on youtube) len the biggest problem podla mna je ako si pisal Milan, ze mnoho chlapov len cita knihy, pozera videa pripadne ide na nejake seminare ale von nejde takmer nikto a s takym pristupom nepomoze ani best produkt sveta. A skusat nieco na online zoznamkach je ako loteria, ak napises 500 babam, mozno na nejaku normalnu co aj nejak vyzera natrafis ale pri tej namahe sa asi viac oplati ist von….moj nazor.

    • Ahoj Mato

     Presne tak, som toho isteho nazoru. Chalani su dnes velmi malo aktivni. Ja robim Online Dating len na Ukrajine a teraz v Moskve, lebo baby same pisu… v zapadnej EU je to strata casu a kvalita bab katastrofalna.

     S tym YouTubom je to uplna pravda, ja som sa tak naucil robit s Photoshopom..;)))

     S pozdravom, Milan

 5. Ja mám tiež od neho nejaký ten program a myslím že zo začiatku bol dobrý a dával chlapom rady, no teraz robí dosť cez marketing aby zarobil.

  Tie nahovorené videá sa mi vôbec nepáčia – pred tabuľou.
  Myslím že mu chlapi už neveria.Tebe sa dá viac veriť.

  S pozdravom Viktor

 6. Nazdar Milan, chcel by som sa ťa spýtať, aký máš názor na Adama Lyonsa? Mne príde, že ten chlapík vie, o čom rozpráva
  S pozdravom,
  Dávid

  • Ahoj David.

   Ano je to jeden z tych lepsich. Pametam si ho este ked zacinal, chodili sme par krat sargovat, mam aj niekolko fotiek s nim. Potom niekedy v polovici 2008 Gambler s nom zbadal hvezdu a zacal ho promotovat. On nikdy nemal nejaku Game, jeho cela Game bola, ze s vela energie nabehol do setu a doslova hucal na baby. Ale ja som si u neho cenil, ze isiel do kazdej akcie a robil bootcampy a coachingy. Takze ak od neho nieco mas, je to OK.

   S pozdravom, Milan

 7. Moja skúsenosť – just do it pomohli mi aj knihy ale skôr je fakt dôležitá prax. Nájsť si svoj štýl otvoriť sa ľudom a oni sa väčšinou otvoria vám je to o prístupe robiť veci ináč ako to robia ostatný. Postupne sa začnú diať divy napr. ja som na ulici zbalil mačku a nechápala že ako som ju mohol osloviť na ulicy za bieleho dňa a najmenej 3 krát sa ma pýtala prečo som ju oslovil taká bola z toho paff jasne nie je to jednoduché hrá sa na chrumkavú ale posúva sa to pomali treba mať len výdrž chlapi – sebavedomie, charizmu to ženské žerú :)

 8. Aj si ju closol Jozef?

 9. Ja sa vzdy riadim tym ze ked nieco znie moc dobre nato aby to bola pravda tak asi ani nie je.Tak ako na internete existuju reklamy na nejake tabletky co slubuju ze clovek hned schudne alebo prasky vdaka ktorym zazracne hned narastu svaly tak aje v pua ye kupi si produkt a zrazu z neho bude casanova na ktoreho sa budu lepit zeny.Keby toto vsetko fungovalo tak lahko tak by uz neboli ludia s nadvahou a taktiez by uz neboli chalani co maju problem zbalit babu.Ono to mozno aj funguje ale urcite nie zo dna na den a tak lahko.Ved aj kebyze sa chcem napriklad stat dobrym futbalistom tak tiez sa zo mna nestani profi futbalista po jednom treningu.

  (link text)

 10. Cau Milan , kolko zvyknes tak za vecer oslovit baby v clube kym to s nejakou zakončích kc alebo fc? lebo uz ma to velmi nebavi kecat ked uz po tretej babe a stale sa nerozvinie konverzacia a nebavi ma to, ani nema cim zaujat. A Dasa nejak ziskat energia v clube okrem chlastu aby som sa naladil? diky

  • Ahoj Ivan.

   Prave chcem o tom napisat clanok, presne na tuto temu: Plynutie noci… ako vyzera noc u zvodca umelca…;)

   ALe prezradim, ze je to takych 5-10lahkych osloveni… rozumej smalltalk… ziadne stresove, ze vidm babu a cely prepoteny, vystresovany idem k nej cez celu diskoteku… skratka take pohodove oslovenie…

   S pozdravom, Milan

 11. Zdravim Milan
  The Game som cital asi tri roky dozadu. Vtedy som si myslel ze je to presne tak ako v knihe. A ono to aj tak je len Neil Strauss tam v uvodzovkach zabudol napisat aj neuspechy. Bavil som sa o tom s tebou aj na Fb a vtedy si mi otvoril oci. Inak v tom clanku mas pravdu, vies len niektori sami seba presvedcili ze vedia balit baby ked sa im podaril jeden ulovok :D Chcem sa ta spytat na stranku Co hovoris na chalanov ktory ju spravuju? Jeden si hovori . Cena je 2500 Kč za jeden takyto kurz priamo na ulici. Ked som mu pisal preco nema ziadne videa na svojej stranke ako bali baby napisal mi ze je to koli anonymite. No je rok 2015 a da sa video upravit aby ho nikto nepoznal. Aky je tvoj nazor nato ?

  • Ahoj Viktor.

   Tvoj skepticizmus je uplne opravneny a mas uplnu pravdu. Videa sa daju zamaskovat. Ved pozri vseky moje videa na Youtube, aleb v mojej akademii. ZEny, ktore nechceli byt na kamere, tak som rozmazal tvare.. vybvene.

   Takze tito chalanie nevedia realne balit. No a niektri tito marketery zvodcovia sa s tym ani neunuvaju. Ved zil som s Gamblerom niekolko mesiacov a ja sam so ho nevidel oslovit jednu jedinu babu a ani len stiahnut do baziny.

   S pozdravom, Milan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.