Ako tvoje okolie ovplyvňuje tvoj vývoj

Ako tvoje okolie ovplyvňuje tvoj vývojVäčšina mužov si vôbec neuvedomuje, akú dôležitú úlohu v ich živote zohráva okolie.

Tvoji kamaráti či tvoja partia ťa môžu posunúť v živote ďalej, alebo ťa totálne potopiť.

Môžeš mať perfektný potenciál na to, aby si dosiahol prakticky všetko, po čom túžiš. Môžeš mať úspešný biznis, krásnu priateľku/ženu, rodinu, deti, dom, auto svojich snov, cestovať po svete.

Alebo môžeš skončiť niekde ako radový zamestnanec a zapadnúť do šedého priemeru.

Veľmi dôležitú rolu v tom zohráva prostredie, v ktorom vyrastáš a ktoré ťa formuje.

Začína to od rodičov

Jeden veľmi úspešný podnikateľ raz povedal – ak štartuješ biznis, nemôžeš počúvať svojich rodičov. Je to veľmi zjednodušené vyhlásenie, aj keď platí v 9 z 10 prípadov.

Presná definícia by bola:

Daj na ľudí, ktorí majú v danej problematike znalosti a skúsenosti a hlavne sú úspešní.

Ak sú tvoji rodičia podnikatelia, tak ťa podporia s každou novou myšlienkou, s ktorou prídeš. Ak máš rodičov celoživotných zamestnancov, tak je zbytočné sa ich pýtať na akýkoľvek názor o biznise.

Na všetko sa budú pozerať skepticky a rozprávať tie najhororovejšie scenáre.

Povedz mi, akých priateľov máš a ja ti poviem, kto si

skupina-uspesnychU kamarátov to nie je iné a povedal by som, hlavne v puberte, absolútne smerodajné.

Je rozdiel, ak sa dostaneš do skupiny stratenej generácie či polofeťákov, ktorí chodia po parkoch v kapucni na hlave a fajčia trávu.

Alebo sa budeš realizovať medzi partiou disciplinovaných športovcov, ktorí chcú niečo dokázať – či už sebe alebo kočkám z triedy.

Motivácia je v tomto prípade nepodstatná.

Ako je to vo zvádzaní?

Tu je závislosť od ľudí, ktorých stretávaš, ešte dôležitejšia. Prečo? Pretože tu ide o osobnostný rozvoj.

Len veľmi ťažko sa dokážeš RÝCHLO vyvinúť sám, bez mentora alebo človeka, ktorý je tvoj vzor a ktorý ti povie – toto robíš zle, musíš to robiť takto.

Sprav si aj ty takú malú anketu a opýtaj sa ľudí, ktorí sú v určitej oblasti úspešní. Skoro všetci ti povedia, že mali nejakého mentora. Výnimka môže byť IT-biznis, kde sa naozaj môžeš všetko naučiť prakticky sám.

Ale každé iné odvetvie, ktoré má niečo spoločné s ľudskou interakciou – čo zvádzanie žien určite je (ak nie ten najvyšší stupeň) – potrebuješ mentora. Ale čo s tým spraviť? Ako nájsť tých správnych ľudí?

Ako sa dostanem do tej správnej partie?

Keď som v roku 2006 prvýkrát videl týchto Zvodcov Umelcov, ako oslovujú ženy na ulici, bol to pre mňa šok. Cítil som sa tak, ako keby som sa ja za nich hanbil, že obťažujú cudzie ženy na ulici.

Ale realita bola taká, že oni sami žiadny ostych nemali a dievčatá, ktoré oslovili, ich za to ešte aj milovali.

Pýtal som sa samého seba – Ako môžem byť ja, nudný inžinier, kamarát týchto cool – chlapíkov, čo oslovujú jednu atraktívnu ženu za druhou?

Jednou z ciest je určite účasť na stretnutiach Zvodcov Umelcov, ktoré sa pravidelne organizovali. Dôležité pri týchto stretnutiach bolo, aby tam bol aspoň jeden skúsený mentor.

Nemá zmysel stretnúť chalanov, ktorí sú na rovnakej, ak nie horšej úrovni ako ty.

Výmenný obchod

Okrem toho, že som v mojich začiatkoch často chodil na tieto stretnutia umelcov, chcel som aj osobnú podporu od takéhoto Zvodcu Umelca.

Hľadal som cesty, ako môžem byť jeho kamarát. Bolo mi jasné, že ak od neho niečo chcem, musím mu niečo ponúknuť, ako protihodnotu.

Veľmi dobre mi na začiatku pomohlo, že som sa dorozumel nemecky. A jeden PUA sa chcel učiť nemčinu. Dal som mu akože pár hodín doučko. Ale realita bola taká, že sme vždy skončili v bare a balili ženy.

Ďalší chalan organizoval párty. Keďže som poznal českú a slovenskú komunitu v Londýne, pozval som tieto ženy na jeho súkromnú párty.

Aký bude postup u teba:
1) Nájsť muža, ktorý má nejakú vlastnosť, ktorú chceš aj ty
2) Nájsť jeho motiváciu, čo by obohatilo jeho život, čo ho zaujíma a ako mu to môžeš ponúknuť ty (ak si ITčkár, pomôž mu spraviť stránku, ak vieš fotiť, sprav mu fotoshooting, atď…)

A čo dievčatá kamarátky?

Ako tvoje okolie ovplyvňuje tvoj vývojŽiaľ, tu ťa sklamem. Snažiť sa rozvinúť tvoje schopnosti vo zvádzaní s nejakou tvojou kamarátkou by bola samovražda. Ako keby si zaradil spiatočku.

Je na to viacero dôvodov, prečo tento osobnostný rozvoj vo zvádzaní so ženami nefunguje. Ten najsilnejší je ten, že ženy majú obrovskú tendenciu hovoriť jedno a konať druhé.

Skrátka, rady od žien ti len totálne domotajú hlavu a vždy ti dajú dokonalý návod, ako skončiť zaručene v kamarátskej zóne.

Ale ty máš všetko vo svojich rukách, aby si sa stal tým Zvodcom Umelcom alebo si z toho vybral len to, čo sa ti do tvojej hry zvádzania hodí.

Ak máš akékoľvek otázky a pripomienky, budem rád, ak mi ich napíšeš dolu do komentárov.

S pozdravom, Milan Marko

2 komentáre

  1. Super clanok Milan. Aj ja si stale uvedomujem, akych ludi mam pri sebe a ako je to dolezite. S niektorymi ludmi z mojho okolia som uz davno skoncil a zoznamil sa s ludmi, ktori ma posuvaju dopredu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.