Ži svoj spôsob života, iba tak budeš úspešný a to nie len v oblasti žien

zi-svoj-sposob-zivota-iba-tak-budes-uspesny-a-to-nie-len-so-zenamiŽijeme v spoločnosti, kde je všetko akosi naprogramované, kde musíš žiť podľa nejakej schémy a všetci okolo ti tvrdia, že iba tento model je správny. Nikto sa ale nezamýšľa nad tým, že žijeme v demokracii a že môžu existovať aj iné spôsoby života. Možno sa nebudú niekomu páčiť, no v každom prípade by sa mali akceptovať.

Umenie Zvádzania by sa malo vyučovať na školách

Niekedy dostávam e-maily, v ktorých mi chalani odporúčajú, aby som pretlačil Umenie Zvádzania do škôl. Takéto odporúčania som dostával hlavne v Nemecku. Ak sa vraj učíme etickú výchovu, náboženstvo a v Nemecku aktuálne aj predmety – ako pochopiť utečencov a ich kultúru, tak výuka systému zvádzania by tam nemala chýbať. S ním sme predsa konfrontovaní dennodenne.

Určite majú títo chalani pravdu. Problém je v tom, že naša spoločnosť nepotrebuje Zvodcov Umelcov. Práve naopak, sú nežiadúci, lebo sú slobodní v myslení. Naša spoločnosť potrebuje ovce, ktoré pracujú, platia dane a majú konzumný spôsob života.

Pre lepšie pochopenie si porovnaj životný štýl Zvodcu Umelca so štandardným životným štýlom, ktorý preferuje naša spoločnosť.

Štandardný životný štýl, podporovaný našou spoločnosťou

zi-svoj-sposob-zivota-iba-tak-budes-uspesny-a-to-nie-len-so-zenami5Ísť na strednú školu, na univerzitu, potom si nájsť nejakú dobre platenú prácu, zoznámiť sa s nejakou ženou a do 30-ky sa oženiť. Zobrať hypotéku na byt alebo dom, kúpiť auto, elektroniku do domácnosti a vychovávať aspoň dve deti. Ak začnú deti chápať svet, je potrebné im začať systematiky vysvetľovať, že tento model je najlepší, je to istota. Ako dôkaz majú svojich rodičov. A tým sa celý proces opakuje.

Okrem toho, že si najspoľahlivejší platca daní a prakticky nemáš žiadnu šancu si tie dane znížiť, máš aj hypotéku, aby sa spoločnosť poistila, že takýto spoľahlivý platca daní zostaneš aj najbližších 30 rokov. Systém ťa núti kupovať veci, ktoré vlastne ani nepotrebuješ. Svadba je pre muža čisto stratový biznis. Nech ti ani na um nepríde, že sa rozvedieš a začneš vyvádzať.

Ak je niekto s týmto modelom spokojný, je to OK. Problém nastáva vtedy, ak väčšina týchto ľudí začne presviedčať všetkých ostatných, ktorí žijú inak, aby žili podľa ich modelu.

Životný štýl Zvodcu Umelca

Ako byt vtipny a tozosmiat kazdu zenu-2Netvrdil by som, že takto žije každý Zvodca Umelec. Je to len systém, ktorý som spozoroval u väčšiny z nich.

Je maximálne slobodný v myslení, nemá žiadneho šéfa, rozhoduje sa vždy sám, čo spraví, kam zajtra pôjde a čo bude robiť. Nielenže nemá nikoho nad sebou, ale ani nikoho pod sebou. Veľa ľudí sníva o veľkej firme s mnohými zamestnancami. Ani si len neuvedomujú, že je to veľká zodpovednosť a tým pádom limituje tvoje slobodné myslenie. So zamestnancami máš určite viac stresov, ako keby si mal nad sebou šéfa.

Väčšina Zvodcov Umelcov má nejaký one-man-show online biznis, alebo obchoduje na burze, vlastní nejaké nehnuteľnosti a žije z nájmov. Hlavná myšlienka je, že je maximálne slobodný a má nejaký dostačujúci príjem, ktorý pokryje všetky jeho náklady.

Naša spoločnosť takýchto ľudí nechce, nemá ich pod kontrolou

zi-svoj-sposob-zivota-iba-tak-budes-uspesny-a-to-nie-len-so-zenami4A tu sa dostávame k odpovedi, prečo sú Zvodcovia Umelci pre našu spoločnosť nežiadúci. Nielenže málo platia do systému, lebo si vedia veľa vecí, ktoré by aj tak bežne kúpili, dať do nákladov a tým pádom znižujú dane, nekupujú zbytočnosti, lebo vedia, že iPhone6 a značkové oblečenie nezvýši ich hodnotu ako človeka, ale čo je horšie, že sú slobodní v myslení. A takýto ľudia sú pre našu spoločnosť najväčším problémom.

Preto sa Umenie Zvádzania nikdy nedostane do škôl a nebude z toho „masovka“.

Fazit: Ži svoj spôsob života, iba tak budeš úspešný a to nie len v oblasti žien

Ak už teda žijeme v tej vysnenej demokracii, naša spoločnosť by mala akceptovať aj iné modely života, ako len ten štandardný. Fakticky, nie sú akceptované žiadne iné modely a slobodní muži po 30-ke, ktorí radi cestujú, užívajú si život, majú zaujímavý životný štýl a nebodaj aj veľa žien, sú označovaní za nezrelých, nestabilných, nedospelých, alebo dokonca za divných.

Je to len a len ich rozhodnutie. Nech si každý robí čo chce, pokiaľ dodržiava zákon.

Lebo jedna vec je istá, ak budeš slobodný v myslení, dosiahneš v živote reálne úspechy a aj úspechy v oblasti žien. Veď nie nadarmo sa hovorí:

Ak robíš výnimočné veci, dosiahneš aj výnimočné výsledky.

Ži svoj spôsob života, iba tak budeš úspešný, a to nie len so ženami.Nechcem, aby bol tento článok smerovaný proti manželstvu. Aj mne, ako hrdému Slovákovi, sa páči štandardný model rodiny a výchova detí. Je krásne sa prejsť po parku v Moskve a vidieť rodiny s deťmi.

Tento článok je o tom, aby si išiel svojim smerom, aby si nepočúval našu spoločnosť, ale počúval sám seba. Rob to, čo ti vyhovuje a čo sa ti páči. Ak niekto chce žiť manželským životom, mať rodinu a deti, je to OK. Možno chceš mať rodinu trochu neskôr. To je tiež OK. Priprav sa ale na to, že naša spoločnosť na teba bude robiť nátlak. Zostaň v pohode a zahraj každú takúto diskusiu do autu. Nemá význam niečo niekomu vysvetľovať. Na konci si aj tak sprav podľa seba.

Pretože najdôležitejšie je to, aby si sám sebe neklamal a aby si nežil život, ktorí ti nesedí, len preto, že to chcú iní. Ak raz začneš klamať sám sebe, je to zabijak slobodného myslenia a tým pádom zabijak každého úspechu. Nie len v biznise, ale aj v oblasti žien.

Ak sa ti článok páči, môžeš dať lajk. Ak máš akúkoľvek otázku, môžeš ju napísať do komentárov.

S pozdravom, Milan Marko – Real Man

POZOR: Ak ešte nemáš vianočný darček, či už pre seba alebo pre svojich kamarátov, ktorým chceš pomôcť so zvádzaním žien, zbystri! 1. decembra vyjde moja tlačená kniha Reálny Svet Zvádzania. Je to veľmi odlišná kniha od mojej eBook. Táto kniha sa začne oficiálne predávať až v januári 2017, ale čitatelia môjho blogu si ju budú môcť zakúpiť už 1. decembra. Takže sleduj môj blog, alebo sa zaregistruj do môjho newsletteru (4-dielny bezplatný Videokurz).

Pozri tiež

Ako vzbudiť príťažlivosť u žien

Situácia so ženami na Slovensku je doslova neúnosná. Chodia mi desiatky e-mailov, ako sa chalani sťažujú …

21 komentárov

 1. Ahoj,

  myslim ze to bola skor spoved ako clanok…

  nasledovat mudra spolocnosti ktora bola dlhodobo pod utlakom a v otroctve, je ako riadit sa mudrami bezdomovca…. moja odpoved…

  pekny vecer,
  Juraj

 2. Milan ty si kráľ. Dokonalý članok. Aj ja sa stále čudujem, čo mi všetci nedajú pokoj, čo stále zapárajú. Nechcem sa ženiť a hotovo. Ak sú moju kamoši ženáči, nech sú. Ja sa do toho nehrniem a som rád, že to tak je. A mus9m priznať, že som tak oveľa úspešnejší, nič a nikto ma nebrzdí.

  Ďakujem, že si to takto tvrdo napísal, hoci si viem predstaviť, že veľa žien s tebou určite súhlasiť nebude.

  Len tak ďalej. tvoj fanúšik, Maťo.

  • Ahoj Mato

   Diky.. ano dostavam teraz vela emailov od starsich chalanov, ze som im prehovorl do duse… zial je to tak a asi sa to v najblizsej dobe asi nezmeni.

   S pozdravom, Milan

 3. Ahoj Milan, v čom sa líšia tvoje 2 knihy? Oplatí sa kúpiť obidve?
  S pozdravom,

  Filip

  • Ahoj Filip

   Urcite, lebo v druhej knihe som niektore „kontroverzne“ kapitoly vyhodil a nahrasil inymi. Plus v druhej knihe su dva pridane hodnote bonusy.

   Oplati sa do nich investovat hlavne z dovodu, ze si nedavam servitku pred usta a je mi jedno kolko a ci vobec nieco predam. Ja som dal uz umenie zvadzania (co sa tika ucenia) na klinec a hovorim len cistu pravdu. A taku literaturu nezozenies na celom svete. Kazdy z tych „zvodcov“ chce len predavat a zarabat a preto nehovoria celu pravdu, lebo klamu.

   S pozdravom, Milan

 4. Ahoj Milan
  Teraz taka off topic otazocka. Raz si myslim bol v slobodnom vysielaci a daval si hrat ruske pesnicky. Celkom sa mi zapacili. Vies mi povedat aki su to interpreti? Neviem to inac najst
  diky moc

 5. Ahoj,

  Niektoré kapitoly v tej tlačenej verzii knihy sú identické z elektronickou? Prečo vlastne nová kniha , nedala sa updatnuť elektronická ako sa planovalo?

  • Ahoj Tibor

   Nie, lebo tych kapitol a zmien je tam uz velmi vela, je to prakticky nova kniha a naozaj minimum kapitol je tam rovnakych, mozno nejake 2-3…

   S pozdravom, Milan Marko

 6. :) Tak to by som z marketingového hľadiska aj tie dve rovnaké nahradil. Tvoja vec samozrejme. Inak veľmi dobrý článok , sám to na sebe pozorujem , že keď robíš pick up tak ti to otvorí oči aj v iných oblastiach života ako business atď

 7. Tak, že keď je to de facto nová kniha tak aby nemala identické časti s tou predchádzajúcou. Aby tí čo majú elektronickú verziu nečítali to isté ( sčasti samozrejme).

  Inak ta druhá strana pick upu je, že dosť ťažko je podľa môjho názoru prejsť zo životného štýlu pick upera na životný štýl „manžela“ resp. niekoho kto už celú svoju energiu venuje rodine a deťom. Skôr potom je dobré mať chápavú ženu, ktorá toleruje občasné nazvyme to úlety, lebo vie že sú to len úlety.

 8. Ahoj Milan.

  Myslím, že na to aby jsi měl svůj život pod kontrolou potřebuješ nějaký nezávislý příjem (přesně jak píšeš v článku). Těžko mužeš být svobodný a dělat si co chceš, když chodíš denně do práce jsi tam 8 – 10 hodin, přijdeš unavený domů, jdeš spát a další den znovu.

  Toto je přesně můj případ, proto můj plán je nejprve vyřešit ten problém toho příjmu. Asi namítneš, že je to jen výmluva, ale já fakt nevím, kdy při tomto stylu života (práce, domů, spát, práce) aplikovat nějáké Umenie zvadzania.

  S pozdravem, Dan

  • Ahoj Dan

   Ano mas pravdu. Preto, ak sa ti nieco nepaci, musis sa to snazit zmenit… To je jedina cesta. Ak to nechas tak a rezignujes, bude to este horsie.

   S pozdravom, Milan

 9. Chlapi,

  Musite si hlavne uvedomit ze kazdy sme jedinecny (cize iny). Mozte precitat 100 knih od bohacov s nazvom cesta uspechu a v zivote nebudete usepsny ked mate inu povahu, vlastnosti a sedi vam iny zivotny styl. To, ze Milan je uspesny v tejto oblasti atd. neznamena ze kazdy ho moze nasledovat v jeho stopach. Najdi najskor takzvane sami seba. mozno ste dobry rezbar a dokazali by ste robit nabytok na zakazku coz je velmi dobry zarobok v dnesnej dobe ak viete zohnat zakazky. Alebo ste dobry v niecom inom. Ja osobne som nasiel sam seba. Nic som nezmenil. Ani styl obliekana ani som neschudol a nemam vysportovanu postavu a predsa sa zeny zacali viac o mna zaujmat. A to som chlap ktory je naturalny. rad turistikujem a mam rad prirodu. Ziadne wellness pobyty a trendove obliekanie, balenie bab na diskoteke a podobne. Najdi sam seba a ked sa budete pohybovat vo vasej oblasti zivotneho stylu tak uvidite ze stretnete omnoho krajsie zeny pre vas ako su tie na diskoteke. Mam to vyskusane (tiez som sa v mladosti snazil byt diskotekovi maniak :-D)

 10. Ahoj Milan,

  pozeral som tvoj posledný webinár, úplne super, bomba :) ale mám jednu otázku a jedno také konštatovanie… -> najprv to konštatovanie -> podľa toho čo si hovoril, tak by som to prirovnal k takej metafore -> to čo je za tebou, tvoje úspechy, dosiahnuté ciele, financie, status, charizma, vybudovaný aký taký pohodlný a istý (lebo ako si hovoril ženy potrebujú istotu), životný štýl, to je ako torta a to umenie zvádzania je už len taká čerešnička na torte. a to je chyba veľa chalanov – príliš sa sústredújú na tú ceresnicku a pritom si neuvedomujú, ze z toho sa zena (resp. obaja) nenajedia, inak povedané, že si tie ženy neudržia.. ale keď máš fajnovú tortu a ešte k tomu prihodíš aj tú čerešničku, tak to je úplná bomba :)

  -> dalej taká otázka, ale asi budem mat pravdu :D -> co sa týka pomerov vo firme – keď je niekto brigádnik a niekto riadny zamestnanec, tak ten zamestnanec má asi spočiatku min. naoko určite vyššiu soc. hodnotu ako brigádník – a tu by som chcel povedat ze sa mi lubi jedna srbka, teda brigádnicka (lebo oni sem chodia na sezony na 3 mesiace, ved vies.. na realne prac povolenie nemaju sancu… :P ) a ja som zamestnanec a oslovim ju a chcem s nou nieco riesit, tak si myslim ze asi automaticky budem mat v jej ociach vyssiu soc. hodnotu ako ona, nie? :)

  a P. S.: odkedy robím pre kórejcov, tak sa mi lubia korejky, aj celkovo korejska kultura.. pozeral som aj K-pop youtube, aj jeden seriál, a jako musim povedat ze to su riadne mačule.. taka 30 nicka v korei vyzera min. na 20.. starajú sa o seba, su velmi zlate, a cital som aj blog jedneho chalana co pocestoval celu Aziu, a uplne si pochvaloval korejky, aj co sa krasy týka aj povahy.. tiez si myslim ze su to najkrajsie aziatky.. co si ty myslís? :)

 11. Ahoj Milan.Si v poriadku,ked si sa tak dlho neozval?

 12. Cau Milan. Jedna otazka, moje zivot je ok, podnikam a som sam so sebou spokojny. Mam jednu dilemu. Stretavam sa uz dlhsie s jednou babou, uz aj nieco medzi nami bolo, je tam vzajomna velka chemia.. ide ako pila :) . Problem je ten, ze sa vidime dost malo a ja by som to chcel posunut na vztah. Neviem, na co ona caka, ci potrebuje uistenie, alebo opak. Prezila si v minulosti toho dost a zostala jej dcerka, ja to beriem samozrejme vpohode, ponukal som jej mosnost stretavat sa aj cez den v trojici. Mam dve moznosti, ozyvat sa jej castejsie, no v komunite sa to samozrejme nedoporucuje, alebo jej jednoducho povedat, ze som sa rozhodol, ze pokial to prirodzene do noveho roku neprejde do vstahu s normalnym stretavanim, tak sa bude musiet rozhodnut.
  Cy na to? Takyto pripad som este nezazil .. a so zenami nie som novacik.
  Dik.