Oplatí sa manželstvo so zlatokopkou?

Oplatí sa manželstvo so zlatokopkou?Neraz som počul názor, vraj na Slovensku je najviac zlatokopiek na meter štvorcový, ale naše médiá to akosi zámerne ignorujú. Doteraz však neprebehol žiadny výskum väčšieho formátu.

V každom prípade, ak by si si myslel, že budeš na sebe profesionálne makať a zarobíš veľa peňazí, len preto, aby si našiel manželku svojich snov, táto analýza ti určite otvorí oči.

Tento list od generálneho riaditeľa veľkej spoločnosti na Wall Street, adresovaný zlatokopkám, je jedna z najlepších a najzábavnejších vecí, ktorú som v poslednej dobe čítal. Jedna mladá a pekná dáma napísala takýto príspevok na populárne fórum.

Predmet: Chcem si vziať bohatého chlapa

Budem úprimná. Mám 25 rokov, som pekná, mám štýl, dobrý vkus a chcela by som si vziať muža, ktorý má ročný plat 500 tisíc dolárov a viac. Možno sa ti zdá, že som chamtivá, no s ročným platom jeden milión dolárov ste dnes v New Yorku považovaní len za strednú triedu.

Moja požiadavka je jednoduchá. Ak má niekto na tomto fóre ročný príjem 500 tisíc a viac, napíšte mi. Chcem sa opýtať, čo musím urobiť, aby som sa mohla vydať za osobu, ako ste Vy. Muži, s ktorými chodím na rande, majú maximálny ročný príjem 250 tisíc dolárov a zdá sa, že nemôžem nájsť nikoho, kto má viac. Lenže, ak sa niekto chystá presťahovať do pokojnej vilovej štvrti v New Yorku, napríklad do Garden, 250 tisíc dolárov ročne nestačí.

Takže sa vás chcem opýtať na pár otázok:

  1. Kam sa väčšina slobodných a bohatých mužov chodí zabávať?
  2. Na ktoré vekové skupiny sa mám zamerať?
  3. Prečo majú manželky boháčov len priemerný vzhľad? Stretla som zopár žien, ktoré si vzali bohatých mužov, no ich vzhľad nebol vôbec zaujímavý. Napriek tomu dokázali zbaliť bohatého chlapa.
  4. Podľa čoho sa rozhodujete, ktorá žena bude vaša manželka a ktorá len vaša priateľka? (Mojim cieľom je manželstvo)

S pozdravom, slečna Krásna.

A tu je filozofická odpoveď od pána Generálneho riaditeľa

Drahá slečna Krásna,

prečítal som si Váš príspevok na tomto fóre a myslím, že po svete behá viac dievčat, ktoré zaujíma táto problematika. Dovoľte mi teda, aby som Vašu situáciu zanalyzoval ako profesionálny investor.

Môj ročný príjem je viac ako 500 tisíc dolárov a spĺňam všetky Vaše požiadavky. Prečítaním mojej odpovede určite nestrácate čas. Z obchodného hľadiska je svadba s Vami veľmi zlým rozhodnutím. Odpoveď je veľmi jednoduchá, tak dovoľte, aby som Vám ju objasnil.

Oplatí sa manželstvo so zlatokopkouNačrtnem, čo vlastne chcete. Chcete vymeniť krásu za peniaze. Vy ponúknete krásu a druhá osoba, napríklad ja, Vám za to ponúkne peniaze.

Avšak, je tu jeden háčik. Vaša krása postupne zmizne, no môj príjem nie. Vy budete z roka na rok strácať svoju krásu, no môj príjem môže rok čo rok stále rásť. Vy však už určite nebudete z roka na rok krajšia.

Z ekonomického hľadiska oceníme aktíva – môj majetok stúpa. Zato Vy ste odpis na majetku. A nie ste len normálnym odpisom, ale exponenciálnym odpisom. Ak je krása Vaše jediné aktívum, za 10 rokov bude Vaša cena veľmi nízka, ak nie nulová.

V porovnaní s obchodovaním, ktoré sa používa na Wall Street, má každý obchod svoju pozíciu a likviditu. Vo Vašom prípade je to manželstvo.

Keď Vaša predajná hodnota klesne (Vaša krása), budeme musieť predávať (likvidovať pozíciu). Takže z dlhodobého hľadiska, manželstvo s Vami je veľmi nerozumné obchodné rozhodnutie. Nehovoriac o tom, že táto pozícia bude likvidná s veľmi veľkou stratou (rozvod).

Nikto s ročným príjmom viac ako 500 tisíc dolárov nie je hlúpy a vie si to vypočítať. Bude s Vami randiť, no nikdy si Vás nevezme. Zabudnite na to, že sa týmto spôsobom dostanete k bohatému manželovi. Mohli by ste sa trošku posnažiť a sama sebe zabezpečiť ročný príjem 500 tisíc dolárov a viac. Vtedy by ste mali väčšiu šancu zbaliť bohatého blbca.

Dúfam, že Vám táto odpoveď pomôže.

S pozdravom, Generálny riaditeľ

Moje odpovede zlatokopkám

Ak by tento článok naozaj čítali slovenské zlatokopky, tak by som dodal moje odpovede na vyššie uvedené otázky.Oplatí sa manželstvo so zlatokopkou

1.)    Privátne párty, VIP lounge v kluboch

2.)    50+

3.)    Doteraz, čo som stretol bohatých a starších pánov, ktorí mali priemerné ženy, dôvod bol jasný – tie ženy im ponúkli komfort a lojalitu. Lojalita je vlastnosť veľmi kvalitných ľudí, ktorú zlatokopky nikdy nebudú mať. Za rohom sa ukáže niekto s väčším kontom a už sú preč.

4.)    Väčšina boháčov sa správa tak, ako nám to príroda hovorí. Majú jednu ženu, ktorá je lojálna a možno menej atraktívna, s ktorou majú deti. A popri tom si sem-tam vrznú s krásnou zlatokopkou alebo s ňou nejaký čas randia.

Ak máš nejaké otázky, napíš ich do komentárov.

S pozdravom, Milan Marko

Pozri tiež

Čo chcú ženy? – jedna z kapitol mojej novej knihy

Musíš sa naučiť rozpoznať, čo ženy hovoria a čo naozaj chcú. Čím rýchlejšie a lepšie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.