Ibiza – západné dovolenkové destinácie sú ilúzia

Ibiza-PashaAk niekto povie, že strávil dovolenku na Ibize, na Mallorke alebo na Kanárskych ostrovoch, každý mu hneď dvihne palec, aký je coolový, aký je super. Hlavne Ibiza má cveng super destinácie, kam chodí len smotánka, horných desaťtisíc. Ale aká je vlastne realita? Čo je na Ibize také super, prečo tam všetci chcú ísť? Nie je to všetko iba marketing a ilúzia?

Pred tromi dňami som sa vrátil z tohto „západného raja“, tak môžem triezvym okom napísať, ako to v skutočnosti je.

Čo je na Ibize výnimočné

Ibiza-KrabČo sa týka ostrova samotného, nech hľadám čo hľadám, ani po týždni dlhého sumarizovania nenachádzam nič, čo by inde nebolo. Pláže, párty, malé prímorské mestečká, nejaký zámok v centre mesta, akých máme aj na Slovensku niekoľko – všetko úplne obyčajné, nič dych vyrážajúce.

No jedna vec tam predsa len bola výnimočná – ceny. S kamarátom sme sa stravovali v priemerných reštauráciách a nech sme robili čo sme robili, účet sme nikdy nestlačili pod 100,- eur. Najdrahší sme mali za 240,- eur (nejaké morské príšery). Minerálka 3 eur, coca-cola 7 eur, nejaká ryba 30+ eur, stejk 50+ eur. Polievky, ktoré mám tak rád, tam vôbec nemali. Pivo 5+ eur, ale skoro vždy stálo 8, až 10 eur. Skrátka šialené ceny.

No na druhej strane, bolo cítiť, že sú tam iba veľmi bohatí ľudia. Taká zdravá bohatšia stredná, až vrchná západná trieda. Všetko bolo v pohode, kľud, každý bol spokojný, nikto sa nikam neponáhľal, nenerváčil. A tak isto aj ľudia, ktorí tam pracovali, boli v pohode a veľmi pozitívne naladení.

Bolo super pozerať na niekoho, kto robí svoju prácu s vášňou. Je jedno, či to bol barman, upratovačka alebo predavač. Nie je to o tom, že dobre zarábajú. Je to o ľuďoch. Niektorým dáš aj miliónový plat a aj tak bude nespokojný a negatívny. Slováci by o tom mohli hovoriť.

Mali sme tam prenajaté auto a aj na cestách bol kľud a pohoda. Nikto sa nikam neponáhľal, nikde nebol žiadny problém, aj keď bola zápcha, alebo nejaký dôchodca zdržiaval premávku. Nikto netrúbil, normálne počkali, žiadne neslušné gestá, nikto sa nehádal.

Párty

Ibiza-cicinyAk si odmyslíme, že vstupné na diskotéky začína niekde na 50,- eur a drinky v kluboch majú cenovky ako slovenské koruny z 2000. roku, i napriek tomu boli tie kluby vždy plné a ty sa pretláčaš medzi samými prepotenými chlapíkmi. A ten brutálny hluk, že si nepočuješ ani vlastného slova, ti nedovolí porozprávať sa so žiadnou ženou, nieto ešte rozvinúť nejakú emocionálnu hru.

A nie len to. Drogy tam bral asi každý. Tie drogy im dávajú toľko energie, že môžu „pariť“ prakticky nonstop. Jeden klub tam otvárajú až o 6:00 ráno. Keď mi podával promotér tohto klubu leták, tak som sa ho opýtal, že ak sa tá párty začína ešte len o 6am, kedy sa sťahuje do apartmánov. Nechápal, o čom hovorím. Zato mi hovoril, aký je to super klub, do ktorého príde každý deň (každé ráno) cez 3000 ľudí.

Ak bola párty, kde mal prísť nejaký vychýrený DJ, ako napr. DJ Guetta, tak prišiel len na nejakú hodinku, potočil párkrát nejakými gombíkmi (myslím, že na kvalitu a priebeh hudby to nemá žiadny vplyv, ale nemohol tam predsa stáť ako taký pako, keďže to bolo hrané z CD) a sem tam zareval do mikrofónu „Party Pípl“. No fakt som bol ohúrený.

Potom na tých prepotených chlapíkov pustili mydlovú penu, na čo aj posledné menej atraktívne ženy opustili dancefloor. To už bol fakt čas „na čiaru“, alebo koks do zubov. Keďže ani jedno, ani druhé nie je moja parketa, išiel som prečesať mesto. Okrem pár krátkonohých menej atraktívnych žien som tam nič nevidel. A takéto ženy ja oslovovať nebudem.

Kvalita žien

Ibiza1Katastrofa. Angličanky, Nemky, malé, tlsté, čierne Španielky. No kto sa má na to pozerať? Ak človek príde z Ukrajinskej Odessy, kde je 70% HB10, tak to by mi na Ibize mali tie menej atraktívne ženy platiť obludné.

Jediné krásne ženy tam boli Rusky, ktoré sa dalo spoznať na kilometre. Samozrejme, že vždy v spoločnosti muža s nízkou hodnotou. Ak by tam boli tie Ukrajinské/Ruské atraktívne krásky samé, tí vyšportovaní, opálení, perfektne oblečení, bohatí západní samci by sa na nich hodili ako supy. A možno ani nie. Veď dnešná demoralizovaná západná spoločnosť už viac uprednostňuje drogy a homosexuálov, ako krásne ženy.

Jediné krásne ženy tam boli len GoGo tanečnice. Krásne atraktívne ženy na reklamných plagátoch miestnych klubov, ktoré mali vytvoriť ilúziu – Príď na našu predraženú párty a môžeš si odviesť takúto krásnu ženu.

No aj tak, čo sa týka žien, je tam jedno veľké pozitívum – všetky ženy sme oslovovali bez akýchkoľvek openerov a vždy, ale úplne vždy sa rozbehla perfektná konverzácia. A to tam boli ženy z celého sveta.

Stále sa pýtam – je na Slovensku naozaj najťažšie v Európe osloviť a zviesť nejakú ženu? Ak ideš na východ, západ, sever alebo juh, podľa mojich skúseností a skúseností ďalších Slovákov, ktorí cestujú, problém je len a len na Slovensku. Všade inde to ide v pohode a dievčatá sú rady, že ich niekto osloví a porozpráva sa s nimi.

Ibiza – západné dovolenkové destinácie sú ilúzia

Ibiza-restikyAk by som mal napísať pozitíva, bolo by iba jediné – veľmi príjemné správanie, pohoda, relax, uvoľnenosť, ozajstná dovolenková destinácia, kde si rodinky a dôchodcovia naozaj oddýchnu. Tých starcov tam tiež bolo neúrekom.

Negatív bolo viac. Je to obyčajná feťácka destinácia bohatých. Mega prechlapíkované, ceny prehnané a žien veľmi málo.

Ibiza je bezpochyby jedna veľká ilúzia. Je to bublina, marketing, promis, západný sľub, aké je to tam super. Ale jediné, čo z toho máš je to, že sa potom môžeš pochváliť pred známymi a v práci, aký si cool, že si si mohol dovoliť dovolenku na Ibize.

No a na konci nášho pobytu ukradli môjmu kamarátovi ruksak – iPhone, niekoľko stoviek eur, kreditky, pas. Takže až taká perfektná tá spoločnosť predsa len nebude, ako sme už od západu zvyknutí. Všetko je to jedna veľká ilúzia.

I´m don´t do Drugs, I am Drugs

Na záver jedna zábavná story. Na druhý deň, keď som ešte nebol celkom v obraze, išli sme sa prejsť do Eivissa City. Dal som si moje tričko, s ktorým mám pri oslovovaní žien celkom úspech. Je na ňom veľký nápis: „I´m don´t do Drugs, I am Drugs“ (Neberiem drogy, ja som droga). Je jasné, že ma oslovil každý feťák a díler: „Hey, I have something for you.“ (Mám niečo pre teba). Samozrejme, že ak človek príde rovno z Ukrajiny, tak prvé čo mi napadlo bolo to, že promujú nejaké striptízové bary. Tak sme s kamarátom zasrandovali, nech nám ich ukáže, či aspoň striptérky vyzerajú sexy, lebo na ulici je to katastrofa. Chlapík hovorí, že ich má v ruksaku. Ja hneď zdesene: „Čo? To máš tie šťabajzny v ruksaku? Čo je to za blbosť?“ trvalo nám nejaký čas, kým sme prišli na to, že hovoríme o rozdielnych veciach.

Akadémia Umenia Zvádzania – Live Video z klubu

A na záver jedna bomba – konečne sa mi podarilo natočiť video z klubu, kde reálne oslovím babu a zakončím to bozkávaním. Kompletné video aj s komplexnou analýzou nájdeš v mojej akadémii.

Niektorí marketéri predávajú svoje nekvalitné produkty za oveľa vyššie ceny a ani zďaleka tam nemajú tak kvalitné videá, reálne ukážky s analýzami a rozhovory s reálnymi zvodcami. Myslím si, že vzhľadom na moje 9 ročné skúsenosti vo zvádzaní, viac ako 350 live seminárov, viac ako 3500 vyškolených mužov, 30 000 oslovení, je to absolútne smiešna cena. Môj kurz bude v predaji za cenu 249,- eur.

S pozdravom, Real Man

P.S.: Ak sa ti článok páči, môžeš dať lajk. Ak máš nejakú otázku alebo pripomienku k článku, môžeš to spomenúť v komentároch.

Pozri tiež

Krym – Ruský alebo Ukrajinský – nový letný paradise na obzore

Žijeme v dobe, keď už mainstreamovým médiám nikto neverí a človek v skutočnosti nemá ani …

11 komentárov

 1. Milan, super článok. Od kedy píšeš o Odesse a o tom ako je to tam lepšie, tak plánujem dovču tam a nie na Ibize. I keď ma Ibiza tiež láka. Najviac sa sa mi páči ako tvoj triezvi pohľad na túto problematiku – dovolenka s balením dievčat – ide totálne proti všetkému čo sa človek dočíta alebo dopočuje. Je to ako undergroundový blog, ktorý ide proti strednému prúdu a má svoj názor, štýl a jedinečnosť.
  Držím palce. Takže žiadna Ibiza, smer východ.
  Maroš.

  • Ahoj Maros.

   Diky, ano snazim sa to podat, bez roznych marketingovych trikov, tak ako to je. Nic ine iba cistu realitu. Ak mas rad Non-stop party na drogach, Ibiza je OK. Ak chces balit baby a vychutnavat si ako sa krasne vlnnie v sexy satockach na 15 cm stekloch, tak na to musis ist do Odessy/Kyjeva, Ruska, Rigy.

   S pozdravom, Milan

 2. Dva dni nazad som sa vratil z Krymu. Chlapi to je raj ;-) ! A moje skore 2-0 :D

 3. Milan,
  super článok. Hlavne pasáž, kde si opisoval to, aké baby tam sú. Ja osobne by som nikdy nezavítal na Ibizu, mňa vždy lákal sever a východ Európy, prípadne neznáme destinácie a pod.
  Ale musím uznať :), dobrý nezaujatý názor, objektívnosť. To ti ide. No skoro ma zhodilo zo stoličky, keď som čítal o tom, ako by mrochty mali platiť OBLUDNÉ. Prosto si to totálne zaklincoval :-D, Pojem ROFL (rolling on the floor) je v tomto prípade trefný!

  Vďaka za dobrý článok a celkovo, dobrá práca. Inak už sa teším na video z akadémie. Celkom ťa aj uznávam, že stále zvyšuješ kvalitu produktu. Posielam jedno veľké ĎAKUJEM :).

  • Ahoj Michal.

   Diky, snazim sa podat vsetko realne. Aj o Odesse na konci leta napisem realny report. Este stale som tu, takze este vsetky story a score neskoncilo – zapas je este otvoreny a hra sa az do poslednej minuty.;)

   Verim ze video v akademii sa bude pacit a hlavne jeho analyza, aby sa mohli chalani naucit a vidiet ako to vyzera v praxi a nie nejake teorie pred tabulou.

   S pozdravom, Milan

 4. Zdravím Milan, chcel by som si zakúpiť ten kurz akadémia zvádzania bude tu v piatok nejaký link na to ?

 5. Zdravim Milan,

  Odkedy presne bude prosim ta to video z klubu v akademii?
  Som jej clenom, ale zatial ho tam nevidim.

  Dik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.