HB-meter alebo 10 typov žien

hb-meterPo článku, kde som zhodnotil Slovenky a napísal, že „Slovenky NIE sú najkrajšie na svete“, som od mužov dostal výlučne pozitívne e-maily. No v komentároch pod článkom sa našlo aj niekoľko negatívnych reakcií, pochopiteľne väčšinou od žien.

Čo ma ale zaujalo je to, že je stále veľa mužov, ktorí nemajú v delení žien tak celkom jasno a poznajú len dva typy žien – inteligentnú menej atraktívnu ženu (ktorých je veľmi málo) a hlúpu krásavicu, ktorá sa promenáduje v minisukni a opätkoch (a takých je ešte menej). Mnoho Slovákov tvrdí, že nič medzitým neexistuje a niečo ako“vysokokvalitná žena“, alebo HB10, im nič nehovorí. Nie je to tvoja vina. Veď takto sme boli vychovaní. Tak si teda to delenie zoberme do parády.

HB-meter alebo Hot Babe merítko

Hot Babe, v preklade krásna žena, sa zaužívalo ako jednoduché odstupňovanie vo zvodcovskom žargóne, aby si v diskusiách s inými zvodcami nemusel vždy opisovať ženu, ktorú si oslovil alebo zviedol. Napr.: „… a tam som oslovil ženu, ktorá sa mi páči, vyzerala takto a takto…“, alebo „… tam som zviedol ženu, ktorá síce nie je môj typ, ale je to OK, dá sa použiť na jednu noc.“

Namiesto toho sa použilo stupňovanie od 1 do 10 a každý Zvodca Umelec viacmenej vedel, akej kvality bola žena, ak napríklad povedal: „… a tam som oslovil HB9“, alebo „tam som položil HB7,5“.

Toto hodnotenie bolo po dlhé roky veľmi subjektívne, pretože to, čo je pre jedného HB10, môže byť pre druhého HB8. Preto bolo nutné zaviesť akési objektívne merítko, aby sa relatívne presne vedelo, o akú ženu ide. Táto definícia nezahŕňa iba výzor, ako si mnoho ľudí môže myslieť. Sú v tom zahrnuté aj vlastnosti ženy, ako je inteligencia, zábava/nuda, spoločenská socializácia, komplikovanosť ženy, alebo rôzne komplexy a depresie.

Takže začnem od najnižšieho stupňa HB-metra.

HB1 až HB4 = UG

UG - ugly girl - HB1-4Stupne pod HB5 sa nikdy nejako zvlášť nerozoberali. Počas 8 rokov môjho pôsobenia vo svetovej zvodcovskej komunite som ani raz nestretol muža, ktorý by riešil niekoho medzi HB3 a HB4. Tak sa to zjednodušilo na UG (čitaj anglicky júdží) – ugly girl – doslovný preklad škaredé dievča.

Nie je to len o výzore – neatraktívna, tlstá, nevie sa obliekať, nevie sa správať a žena, s ktorou sa hanbíš ukázať v spoločnosti. Ale hlavne o negatívnych vlastnostiach takejto ženy. Je to presne tá žena, ktorú väčšina mužov nenávidí – vulgárna, negatívna, zakomplexovaná, ovládajú ju depresie a ak je s peknou ženou, ktorú chceš zbaliť, robí všetko pre to, aby ti to prekazila. Skrátka žena, s ktorou sa nechceš ani len baviť, lebo ak by ťa s ňou náhodou niekto uvidel, tvoja sociálna hodnota sa prepadne pod zem.

HB5

HB5-1Definícia HB5 je veľmi jednoduchá. Výzorovo je to presne to isté ako UG. Maximálne neatraktívna, malá, nevýrazná žena, ktorá sa nevie obliekať.  No zato sa s ňou dá celkom dobre zabaviť, je pozitívna, nemá depresie, je milá a rada pomôže. Povedal by som, že nie je vhodný materiál pre Zvodcov Umelcov, ale aspoň nekazí interakciu s jej peknou kamarátkou.

Pre obyčajných chalanov je to super baba pre život. Taká od teba nikdy neujde a pravdepodobne ti bude verná. No zakaždým, keď s ňou zájdeš do spoločnosti, budeš musieť vysvetľovať, aká je milá a inteligentná.

HB6

HB6Charakterovo to isté ako HB5, len je na tom s výzorom trochu lepšie. Nie je možno až taká tlstá, ale stále nevýrazná a jej ženskosť je dosť potláčaná. Ak s ňou ideš piť, už si nemusíš dávať pozor, aby si ju nenazval mužským menom. A pri väčšej dávke alkoholu, je to celkom fajn materiál.

HB7

HB7-1Tu už začína byť horúco. S takou babou sa už môžeš ukázať pred kamošmi a predstaviť ju rodičom. Ešte stále to síce nie je typ ženy, ktorá by vedela pretancovať na 12cm opätkoch celú noc a ak sa aj oblečie viac vyzývavo, bude sa cítiť nesvoja. No môžeš si byť istý, že nepovie nejakú blbosť pri rodinnej oslave. Pri HB7 už nemusíš nikomu vysvetľovať, že ona síce nie je pekná, ale zato inteligentná. Ak takúto ženu zvedieš alebo to bude tvoja priateľka, tvoja sociálna hodnota nijako neklesne.

HB8

HB8-2Tu sa to dá rozdeliť do dvoch kategórií. Jedna kategória je veľmi krásna žena, ale nie veľmi múdra, samá depresia a problémy. Výzorovo je to jednoznačne HB10 (modelka, misska), ale pre jej zlý charakter si viac ako HB8 nezaslúži. Je to presne ten typ ženy, ktorú pozná každý slovák – kráska na opätkoch, s minisukňou, no zato nízke IQ.

Druhý typ HB8 je charakterovo presne ako HB7 – môže mať ešte chvíľkové depresie, ale zato spoločenská, vzdelaná a už ťa dokáže prezentovať v spoločnosti. Vie sa sexy obliecť a podľa okolností môže byť aj najkrajšie dievča v bare alebo na nejakej akcii. Pri takejto žene ti už otec zdvihne palec hore a kamaráti ťa potľapkajú po pleci.

HB9

HBVýzorovo absolútne TOP, jednoznačne najkrajšia žena v podniku, v spoločnosti, hocikde, kde sa objaví. Budí pozornosť a všetci chlapíci vždy zaostria inštinkt lovca. Vie sa perfektne a štýlovo obliekať, nenarieka, ak pretancuje celú noc na opätkoch a platforme, v krátkych sexy šatách sa cíti v pohode a uvoľnená. Inteligentná, vzdelaná, scestovaná, super sa s ňou baví.

Problém je, že ešte nevie zaobchádzať so svojou krásou a tá pozornosť od spoločnosti je pre ňu príliš. V dlhotrvajúcom vzťahu môže byť problémová. Povedal by som to ITčkársky – jej hardware je ako Iphone6, no jej software je 2-86ka a grafika ala „prince.exe“.

Na to, aby to bola už HB10, chcelo by to trochu životných skúseností, trochu socializácie. Nemusia to byť len mladé dievčatá, ktoré sú veľmi krásne a na tú svoju krásu ešte vnútorne nedospeli. Ale aj ženy, ktorým ešte niečo chýba, aby boli prakticky dokonalé.

HB10

Medzi deviatkou a desiatkou nie je výzorovo žiadny rozdiel. Každý na nej môže oči nechať, perfektne sa oblieka, vždy je dokonale upravená a vie sa správať ako naozajstná dáma.

Desiatka je skrátka charakterovo ideálna žena – zábavná, spoločenská, inteligentná, scestovaná, sčítaná, vzdelaná, priemerný, až nadpriemerne dobrý job, nemá žiadne komplexy, žiadne depresie, nerobí žiadne problémy, absolútne vyrovnaná, sebavedomá, ale zároveň oboma nohami na zemi.flirt
Vždy je s ňou zábava, je úplne v pohode a aj keď má úroveň, v rámci zábavy nemá problém skočiť do mekáča. Ako sa hovorí – žena do voza, aj do koča.

V posteli ti vždy pripraví neopísateľný zážitok. Vie hádzať sexy pózy a sex si skutočne vychutnáva. Je otvorená pre každú srandu. Ako sa hovorí: „Dáma v spoločnosti, k…a v posteli.“. Ty pre ňu budeš vždy No.1 a vždy ti dá najavo, ako si pre ňu dôležitý.

HB10 je skrátka sen každého muža a hovorí sa, že takú stretneš minimálne trikrát za život. Záleží na tvojej akčnosti v spoznávaní žien.

HB-meter a bitschield

Veľa chlapov na Slovensku pozná len dva typy žien – HB5 (výzorovo neatraktívna, ale ako tak spoločenská a inteligentná) a HB8 (výzorovo veľmi atraktívna, ale zato menej múdra). Je to vsugerované výchovou alebo zlými skúsenosťami s krásnymi ženami. Lebo väčšine chalanov nenapadne, že keď idú osloviť krásnu a inteligentnú ženu a ona ich odmietne, je to len preto, lebo pred tebou ju takto oslovilo tisíce iných mužov. Má tzv. bitchshield. Ale to neznamená, že je arogantná. Ona sa len chráni pre hlupákmi.

Odmietnutý muž si o nej okamžite spraví mienku, že je namyslená, hlúpa a arogantná. Dokonca som počul neraz aj taký názor: „Na čo ti je doma krásna žena alebo priateľka, keď sa s ňou nemôžeš ani len porozprávať.“

Ja sa pri takomto výroku len chytám za hlavu. To akože neexistuje na svete krásna a inteligentná žena s ktorou sa dá porozprávať? Prezradím ti tajomstvo – s niekoľkými takými som randil a mám na nich len dobré spomienky. A to v každom smere.

S niekoľkými Zvodcami Umelcami sme urobili malú anketu. Spoznali sme 10 krásnych žien a 10 podpriemerne vyzerajúcich žien a zistili sme, že z tých 10 krásnych sa našlo 7 perfektných báb a z tých 10 neatraktívnych bolo 8 zakomplexovaných hysteriek.

Napíš mi aj ty svoje skúsenosti s hodnotením žien.

S pozdravom, Milan Marko

Pozri tiež

Čo je lepšie? Byť v pohode alebo mať výzor supermodela?

Cez víkend som mal opäť tréning Zvádzania v Kyjeve, môj tzv. Summer Camp, ktorý organizujem …

26 komentárov

 1. Obdivujem ťa Milan, koľko máš podnikateľských aktivít a na čo všetkom zarábaš peniaze (forex, umieniezvadzania). Nenapíšeš článok ako podnikať, ako začať podnikať? S nulovými začiatočnými ynvesticiami.

  Sledujem aj Teba aj Kopeckeho, zeny ma nezaujimaju (mam staleho priatela), zaujima ma zarabanie penazi a nemyslim tym zamestnanie.

 2. A ja som si vzdy myslel ze to je cisto o vzhlade :/ . Ale dobre suhlasim s tebou po vacsine je to tak ze tie menej pekne baby su zakomplexovane vacsinou tie obeznejsie ale mal som i taku vzhladovo HB 6 ale povahovo HB10 len ma sexualne nepritahovala tak som to skoncil… Len je problemove sa dostat k takej HB9, take som stretol v zivote no na jednej ruke by som ich spocital.. :( ale to asi preto lebo vacsinou hladam po diskotekach ked som bol na vyske bolo to perfektne ale teraz ked chodim cez vikendy no katastrofa…

  • Nikde nie je napisane, ze krasne a inteligentne zeny sa nedaju jast v klube. To je zase len jedno debilne klise.

   To akoze krasne a inteligente zeny sa nemozu ist zabavit? Oni musia sediet len doma? Nemozu si ist s kamoskami potancovat?

   Ako chapem, ze asi mas na mysli nejake polostetky, ktorym weekend sa zacina v stredu a su v kluboch 4 dni v tyzdni. Ale poviem ti pravdu, ze takych je VELMI MALO. Vacsina zien ma normalny zivot, pracuje v tyzdni a v piatok, alebo v sobotu ide do baru, do klubu oddychnut si.

   Asi by som mal o tom napisat clanok, lebo nie si prvy, ktory ma taketo zmyslanie (neberto ako tvoja vina, lebo takto som pred rokmi rozmyslal aj ja… skratka nam to mrochty a nasa splocosnost vsugerovala)…

   S pozdravom, Milan

   • Ano urcite sa najdu aj dobre baby na diskoteke.Ale ajtak sa ich tam najde menej ako na inych miestach.Proste na takom mieste clovek stretne ludi ktory tam pravdepodobne chodia najcastejsie.Ked chce niekto party girl tak skorej ju asi najde na diskoteke ako v nejakej kniznici.Naopak ked chce niekto taku co sedi vacsinou pred knihami tak ju skorej asi najde v kniznici ako na diskotekach.Alebo ak chce niekto taku co rada sportuje/cvici tak take najskor stretne v posilovni.Ale nevylucujem aj opacnu moznost samozrejme a kazdy sa obcas chce ist zabavit len vravim ze podla toho na jake miesto ide clovek tak stale tam vacsinou stretne ludi co tam chodia najcastejsie aj ked moze tam byt niekto co tam je prvy krat resp moc casto tam nechodi ale takych tam je vacsinou menej.

    • „…Ale ajtak sa ich tam najde menej ako na inych miestach“.. na akych??? toto by ma rad zaujimalo.

     Ja sa touto temou „Kde spoznat tu pravu“ zaoberam uz roky. A AKTIVNE, to znamena ze testujem a aktvine oslovujem tie baby.

     Skus ist na tie miesta, ktore si popisal a oslovuj ich. Ja ti mozno usetrim ten cas:
     – Co sedi za knihami, ide do kniznice a hned domov. Co by tam robila viac ako 10 minut? A ak ju tam prave stretnes, tak je to z 90% mrochta, nesocializovana, tragedka s komplexami… skratka to nestoji za tu namahu a cas, kym sa tam objavi HB9+. A ak sa objavi, tak hadaj co: sedi preto doma za knihami a nikam nechodi, lebo uz ma priatela, alebo je vydata.

     – posilovna – z 90% maximalne egosticke zeny, pre ktore je na prvom mieste ich vlastne telo. Na druhom potetovani vypatli krkaci. Ak taky si, OK, chod do osilky. A tych niekolko malo krasnych a super bab, co tam chodi, maju opet priatela (su aj castos nim) a aj ked su single, nechcu sa s nikym bavit, lebo vedia, ze kazdy ich tam len ocumuje a chce ich tam zbalit. V posilke je NEJHORSI POMER chalani baby a najhorsie meisto na balenie.

     (vsimni si, ze nepisem, ze je to tak, ale na 90%… aby sa zase nenasli „cierno-bieli“ experti)..;)

     A opet me pri kluboch: v kazdy piatok, sobotu mas v klube od 10 do 100 bab. Z nich je tam absolutne kazda baba: Stetka, mrochta, tragedka, UG, HB… vsetko … aj HB9+. Len ich treba hladat. Rozmyslaj logicky a opet sa pytam: To akoze krasna, inteligna a vzdelana baba nemoze ist do podniku sa zabavit s kamaratkami a potancovat??? A samozrejme ze budem mat ten bitchield, ak ju oslovis presne tak isto, ako 10 ozratych debilov pred tebou… tak potom ju okamzite das do kategorie: stetka alebo diskotekova lacna baba.

     Ale najlepsie ak si svoj test: kniznice, posilovna, ulice, kluby… spravis sam. Zbytocne niekoho presviedcat o niecom, co sam nezazil a mysli ssi svoje.

     • vsetky normalne baby maju priatelov, to by muselo byt velke stastie zeby sa clovek strafil do normalnej zeny ktora akurat ukoncila vztah …
      …ale sak priatel neni problem.. ci? …

     • Nie, nie je to problem. Ale… Chcel by si priatelku, ktora mala vztah a ty si ju nejakemu chalanovi prebral? Ja teda nie…

     • hmm… uprimne.. bolo by mi to fuk :), ak sa necha prebrat .. aj tak nebola snim stastna a spokojna, otazka je ci .. no ako to povedal jeden psychlog.. z predosleho chovania sa da predpokladat buduce :),… ale i tak, to potom by mal byt clovek stale v strehu.. neviem ako je to vo velkych mestach u nas asi len v bratislave? :DD… nesom fanusikom cestovania a preto by som si chcel vybrat nieco z okolia ktore je skromnejsie takze je takmer iste ze kazda poriadna baba je isto zadana, pekna zena ktora je slobodna je jeb… na hlavu ta nebude mat nikdy nikoho.. lebo ma nejaky psychlogicky problem :) … a chcem ja taku? to bud len stale byt v strehu … a vystihnut ten spravny okamih ked tie spravne baby sa stavaju slobodne, cize ten podnik moze byt ok, slobodna ide von :) .. alebo mozem takej situacii pomoct… , vzdy mali niekoho predomnou
      inac podla mna to stare meno Milan Marko , bolo fajn :) take umelecke MM ..to uz i moj kamarat ktoremu som vysvetloval tvoju filozofiu mi hovori ze ten tvoj milan marko toto toto hahaha , a teraz co budem hovorit lifeartist… kto si to ma zapamatat :DD… no ze som chcel povedat ze podla jeho nazoru cele to zvadzanie oslovovanie a pod.. je vhodne tak pre bratislavu alebo kde.. a nie pre mesta stropkov , humenne :)) … ale co ja viem .. kazdy rok su nejake nove maturtantky :_) …

     • To je dost cierno-biele videnie. Vsade sa daju najst baby a vsade sa daju aj oslovit. Poznam aj vela bab co je dlho singl, lebo sa skratka nenasiel ziandy co by im vyhovoval.

      Ano MM je super meno, ale v mojej novej profesii zarobim nepomerne viac, ako tuna alebo na burze… ale hlavne ma to bavi a chcem to robit. To, ze ludia v danej profesii maju problem so zvadzanim, respektujem to…

      S pozdravom, LifeArtist

     • Tak take, ktorym nikto nevyhovuje, poznam aj ja, ale take maju svoje chyby a kvoli nim sa necudujem, ze ich casto normalni slobodni chlapi radsej obchadzaju. Tie ja osobne neradim medzi uplne normalne. Tu na Slovensku a hlavne vo velkych mestach casto plati, ze drviva vacsina normalnych a peknych zien uz maju niekoho, cize vyber pre nas slobodnych sa vyrazne zuzuje a nic poriadne nezostava k dispozicii. Poznam vela ludi a nepoznam normalnu peknu babu, co by bola sama a nebodaj dlho single. Ale tak pokym clovek hlada a casto sa zoznamuje, tak by casom mal natrafit na vhodnu zenu. To by uz bola fakt zivotne sklamanie, ak by nedokazal natrafit na zenu, ktora by sa priblizovala tomu, co by hladal. Ci sa mylim?

 3. Ahoj Milan,

  V piatok idem na jednu akciu v rámci partie, kde príde aj HB10, ktorá pracuje ako modelka.
  Mohol by si mi dať 3-4 rady ako na ňu? Popravde som z toho dosť nervózny ako ju zbaliť.

  Vďaka!

 4. Čau. Bol som minule s jednou babou von. Môj odhad max 7. Celkovo som bol spokojný a večer prebiehal dobre. Nasmiali sme sa, ukazal som jej jednoduchý trik s „čítaním“ mysle ( tým pádom dotyky rúk ) potom len tak veď nech je zážitok sme si zatancovali valčík na chodníku . Bol som rád, že to malo úroveň a vyzerala byť tiež spokojná. Pri rozlúčke som ju obial no dal som ruku kúsok nižšie :p nech tam je kúsok prejavenie záujmu. Nereagovala nijako a šiel som preč.
  No keďže píšeme na fb tak od vtedy sa neozvala a keď som jej aj písal tak stále nic. Prešiel už skoro týždeň. Nechce sa mi veriť žeby som to tým koncom takto pokazil. Dik za odpoveď

  • Ano pokazil si to tak, ze si neeskaloval dalej… Skratka bola pripravena na eskalaciu, ale ty nic…

   To sa stava v pohode.. na buduce budes vediet. SKratka skus eskalovat a ak ta nezastavi pokracujes dalej. Ona uz bola pripravena na bozkavanie, mozno na nieco viac. Ale ty nic. Tak si povedal, ze chces byt asi len kamarat. Tak nic…

   S pozdravom, LifeArtist

 5. Ahoj Michal, chcel by som od teba radu alebo pomoc. Je tu jedna baba tak HB9/10 ktorá ma priťahuje no ju priťahuje už 4 roky iný chalan. Berieme ako najlepšieho kamaráta a nie ako chalana s ktorým by mohla chodiť. Neviem ako sa dostať z friendzone a eskalovať náš vzťah. Za radu a pomoc ďakujem.

  • To je asi adresovane Kopčovi nie..;)))) Ale kedze Michal ti asi neporadi ako balit HB9/10, tak s tvojou otazkou si u mna spravne. Tak ti odpoviem: S Friendzone s HB10 sa da dostat len tak, ze vybudujes velmi silnu osobnost a potom sa k nej vratis. To zahrna aj balenie druhych bab a rovno pred jej ocami. Tym vytvoris obrovsku ziarlivost u nej.

   A stopmi jej vsetky servisy, ktore doteraz od teba dostavala.

   S pozdravom, LifeArtist.

 6. Ahoj Milan,
  rád by som len vedel, či aj baby majú nás mužov takto očíslovaných, či tiež majú nejakú stupnicu, na základe ktorej porovnávajú mužov ? Vďaka :)

  • Jasne ze nie… ved to su emocie. Hovoria blbosti ako: Musi byt verny, vtipny, musi mat zmysel pre humor a porobne zvasty… ale koniec-koncov chcu len jedno: Aby boli k nemu pritahovane… ale to ti nikdy takto ziadna zenska nepovie.

   S pozdravom, LifeArtist

 7. Zdravím Milane
  Chtěl by jsem se zeptat či se vyplatí si koupit tvůj video kurz i přeš to, že mi je pouhých 16 let. Funguje to i na takto mladou kategorii ženských(15-16)?

  • Ahoj…

   Ano urcite.. je to systme zvadzania, ktory funguje vzdy a vsade. Zeny myslia s malimi odchylkami rovnako.

   A navyse, nies om Online-Marketer, ktory ti bude kazdy rok predavat „ZARUCENY a VYLEPSENY“ videokurz. Raz kupis a hotovo.. mas vstup navzdy. Iba ja ho budem stale casom vylepsiovat a davat tam nove veci.

   Napis mi Email, alebo sa rovno prihlas:
   https://umeniezvadzania.sk/start-akademia/
   S pozdravom, Milan

   • Nemal byt vstup do kurzu zatvoreny na jeden rok? Aby mali ti co si ho kupili konkurencnu vyhodu?

    • Ano to mas pravdu, ale to bolo vcase, ked sme robili powermarketing

     teraz chodi minimum ludi na stranku, takze ta konkurencia tam je mala. Aj ten kurz momentlne kupuje malo ludi.

     Takze vsetko je v normale. A aj server ma obmedzene moznosti, tak sa za par mesiaco v zavre pre novych na stalo.

     S pozdravom, Milan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.