Slovenky NIE sú najkrajšie ženy na svete

Slovenky nie sú najkrajšie na svete Často určite počúvaš – „Slovenky sú najkrajšie ženy na svete“. Toto je bezpochyby najväčší mýtus, aký u nás na Slovensku už roky koluje. 

Cez globalizáciu Európy a sveta už nie je žiadny problém trochu pocestovať a objektívne porovnať „situáciu na trhu“.

Nanajvýš vtedy, ak človek hovorí plynule štyrmi cudzími jazykmi (to nerátam češtinu), žil na rôznych miestach sveta a je skutočný odborník v danej problematike. Preto si myslím, že som v tejto otázke veľmi kompetentná osoba, ak nie tá najkompetentnejšia na Slovensku a v Čechách.

Slovenskí chlapi si už roky kladú otázku, či majú len taký pocit alebo je to naozaj tak, že Slovenky sú predsa len trochu špecifické a iné ako ostatné ženy v Európe. A či je to naozaj pravda s tým mýtusom – „Najkrajšie ženy na svete“.

Tak si to celé do detailov rozoberme.

V čom sú všetky ženy určite rovnaké

Oslovenie, vytvorenie príťažlivosti, vytvorenie dôvery a samotné zvádzanie – cez tieto fázy musíš prejsť pri každej žene rovnako.

U niektorých žien to ide ako po masle, u iných ako v lete na saniach. Pri tomto som žiadne rozdiely v súvislosti s národnosťou ženy nespozoroval. Rovnako pri vytvorení príťažlivosti. Všade chcú ženy muža, ktorý má vyššiu sociálnu hodnotu ako ony.

Od západu na východ: Angličanky, Američanky

Slovenky nie sú najkrajšie na svete V USA mi stačilo otvoriť ústa a už to šlo ako po masle. Američanky idú na akcent ako bláznivé. Indianapolis, San Diego, Las Vegas, New York. Treba ale navštíviť tie správne kluby.

Nie je pravda, že sú tlsté a podobne. Je to len mýtus. Väčšina Slovákov nechodí po kluboch a nebalí krásne američanky – hanbia sa, nedostatok sebavedomia, atď. Namiesto toho idú niekde na farmu. A tam žiadnu krásku na opätkoch nestretneš.

USA, UK ženy nemajú problém so small-talk (krátke konverzácie). Sú oveľa viac socializované, otvorené a sebavedomé. Rozprávajú sa s tebou a dokonca ti dajú telefónne číslo.

Ale tým to viacmenej končí. Preto je potrebné rýchlejšie eskalovať a dať žene najavo, že pri small-talku to určite nezostane.

Špecifikum USA-, UK-žien: Sú šťastné, ak ich osloví niekto z východnej časti sveta. Je to pre nich exotika, východní muži majú povesť dominantných mužov (čo napr. Chorváti potvrdzujú), ale sú bieli. Áno, je v tom rasizmus USA- a UK-žien. 

Nemky, Rakúšanky, Švajčiarky

Slovenky nie sú najkrajšie na svete V Nemecku je veľký problém s oslovením. Ženy sú veľmi zriedka oslovované. Najväčší extrém som zažil, keď som niekoľko mesiacov žil v Zürichu. Atraktívne ženy mali štýl, vedeli sa obliekať, ale čo je zarážajúce, nikdy neboli oslovené. Niektoré Švajčiarky boli veľmi rady, že som ich (a moji študenti) oslovil.

Moje vysvetlenie – muži tam zarábajú veľa peňazí a preto majú vysoké ego. Čo by nejaký zazobaný Švajčiar oslovoval nejakú ženu na ulici, keď zarába 6000 € mesačne? Veď on si ju môže rovno kúpiť.

Špecifikum: Opäť len klišé, že Nemky sú škaredé. Naopak, majú štýl, vedia sa správať a obliekať. Tá  82 mil. masa robí svoje. Rakúšanky sú menej atraktívne, to áno. Ale Švajčiarsko a Nemecko je úplne iná pesnička. Nedám dopustiť na kvalitné Berlínske nočné kluby. Aj v iných mestách je to v kluboch super.

A taký Kolín je paradise. Je to tam samý teploš a nekonečne veľa barov, kde sa to ženami len tak hemží. Opäť platí to isté ako v USA/UK. Ako východo-európan si pre nich biela, prijateľná exotika.

U nemeckých chlapov Friendzone neexistuje. Nemci sú na toto tvrdí. Ak Nemec vidí, že u ženy nemá šancu, kašle na to a nebude za ňou chodiť ako psíček a robiť zo seba rohožku. No nemky veľmi málo využívajú služby chlapov. Samé dosť zarábajú a jazdia vlastným autom, nepotrebujú investora a taxikára.

CCCP – moja srdcovka

Slovenky nie sú najkrajšie na svete Riga, Kyjev, Moskva, Petrohrad. Bola by to pre ženu spoločenská samovražda, ak by v lete vyšla na ulicu bez krátkej sukne a vysokých opätkov. A zvlášť na Ukrajine a v Rusku stoja pri vstupe do nočných klubov iba krásne ženy. Je ich mnoho, preto sa do klubov dostanú len tie NAJ. Často sa mi rozum zastavuje nad tým, kde sa tam berie toľko ženskej krásy.

Ženy sú tam veľmi krásne, vzdelané a majú ozajstný štýl. Ako pravé dámy, lady. Ich prirodzená a otvorená sexualita sa môže zdať pre západoeurópskeho muža ako prostitúcia.

spolocnostJe zbytočné tu niečo ďalej rozvíjať. Chalani, ktorí tam boli, vedia o čom píšem a tí, ktorí nevystrčili rožky z domu, to nikdy nepochopia. Musel by si to zažiť. Presne ako moje výlety do Užgorodu, Odessy a môj geniálny augustový výlet Kyjev – Moskva – Petrohrad – Riga.

Špecifikum: Nie je problém prakticky s ničím. Oslovenie, small-talk a telefónne číslo, privátne párty, odchod do apartmánu, atď. Ukrajinskí a ruskí muži naozaj nemajú problém s ničím. Ten obrovský výber ich naučil prirodzenému správaniu sa ku krásnym ženám. Friendzone neexistuje.

Ženy z južnej Európy nebudem podrobnejšie rozoberať, s výnimkou Madridu. Je to jediné mesto, kde to naozaj žije a kde sú krásne vysoké ženy. Sú veľmi spoločenské a priateľské. Friendzone sa tiež vyskytuje veľmi ojedinele.

Teraz si vezmime pod lupu Slovenky

Milan Lasica raz povedal niečo ako – „Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami. Na Slovensku nemusia. Oproti už ide ďalšia.“.

Neviem teda, ale asi nehovoril o Slovensku a asi nie o tejto dobe. Ja sa nemám za kým otáčať a oproti už vôbec nikto nejde – s výnimkou obchodných centier v Bratislave, kde sa ženy chodia pretŕčať a promenádovať.

Možno to bolo za komunistov iné, neviem. V každom prípade ten výrok už na Slovensko nesedí.

Výzor

Slovenky nie sú najkrajšie na svete Slovenky určite nie sú najkrajšie ženy na svete. Nie sú ani len v prvej desiatke. Slovenka dokonca nikdy nevyhrala žiadnu svetovú súťaž krásy. Slovenky sú taký stredný nadpriemer. A ak sa aj nejaká pekná objaví, je ich veľmi málo.

Všetky krásne ženy odišli na západ. Každá krásna a trochu inteligentná žena vie, akú hodnotnú komoditu vlastní. Ak za to nedostane adekvátne zaplatené na Slovensku (či už priamo, alebo nepriamo), tak sa zbalí a odíde. Skús sa vžiť do jej kože. Ak by si bol krásna žena, vieš trochu anglicky, načo sa budeš trápiť na SVK za 300 eur, keď v USA/UK/DE/AT ti dajú 2000 – 3000 eur.

Počul som aj taký názor, že krásna žena by bola hlúpa, ak by zostala žiť na Slovensku.

Na západe krajiny sú krásne ženy lepšie platené, nech už ide o akúkoľvek prácu. Sloboda cestovania to celé pokazila. Ukrajinky sa nemôžu len tak zobrať a ísť robiť kariéru na západ. A Rusky na západ určite nepôjdu, ak v Moskve a Petrohrade zarábajú od 3000+ dolárov (výsledky z ankety od niekoľko desiatok rusiek, z môjho augustového tripu po Rusku).

To, že žien je na SVK veľmi málo, pridáva na hodnote aj menej atraktívnym ženám. Z toho potom pramení tak veľa „kamarátov“. Všetci beznádejne dúfajú, že sa to nejako zmení. Márne.

Menej atraktívne ženy dnes majú na výber mnoho „kamarátov“ a mužov, ktorých len využívajú. Vedia presne, že chlapi na SVK nemajú žiadny výber. Ten výber je extrémne malý. Veď sa len pozri, koľko máš vo svojom okolí trochu nadpriemerných báb a koľko chalanov na nich spadá. Je to MEGA nepomer.

Socializácia

Slovenky sú naučené na pasívnu konverzáciu. Slovenky preto po rokoch takéhoto správania stratia akúkoľvek iniciatívu v konverzácii a stanú sa nudnými. Najlepšie Slovenky a Češky som stretol v Londýne. Boli to fakt super baby, socializované, vtipné a aj kočky.

Slovensko je veľmi malé a každý pozná každého. Preto si Slovenky dávajú pozor, s kým skočia do postele.

Slovenské špecifikum č. 1 – Friendzone

Tak silný som tento problém nevidel nikde – či už USA alebo CCCP. Je to naozaj špecifikum len Slovenska a Čiech, lebo v Poľsku to tiež nie je problém.

Je to z veľkej časti problém mužov, lebo sami sa do takej pozície posúvajú. Slovenky žiaľ nemajú tú hrdosť povedať mužovi – „Počuj, nemá to význam.“.

Skôr sa vyhovárajú a zakrývajú to rôznymi klamstvami. Z toho vyplýva druhé slovenské špecifikum.

Slovenské špecifikum č. 2 – Zlatokopky

Neraz som počul, že Slovenky sú najväčšie zlatokopky na svete. Veď sa pozrime na 90. roky, ako sem po otvorení hraníc začali prúdiť Taliani z Istanbulu a brať naše ženy so sebou. Na Slovensku to bola v tom čase móda, keď sa nejaká Slovenka chválila, že zbalila Taliana.

Teraz je iný fenomén. Neraz sa ukázalo, že Slovenka figuruje na západných escortných webových stránkach ako call-girl, alebo tancuje niekde vo Švajčiarsku pri tyči. No na SVK tvrdí, že je tam ako operka. A zrazu stavia dom.

Tiež som poznal jednu takú Slovenku v Londýne. Bola striptérka a zarábala 1000 – 2000 libier za večer. Sám som videl, ako jej tam nejaký vypasený bankér vycashoval 2 grandy a odišiel. „Odmakala“ si takto 4 mesiace a už kupovala byt a dom na SVK. A doma hovorila, že bola Project Manager v Londýne.

Slovenky nie sú najkrajšie na svete

Týmto článkom nechcem ísť proti Slovenkám. Veď aj na Slovensku sú krásne a inteligentné ženy. Z veľkej pravdepodobnosti sú už vydaté alebo majú dlhoročného priateľa.

Týmto článkom idem len proti mýtu: „Slovenky sú najkrajšie na svete.“, čo vôbec nie je pravda.

V komentároch máš možnosť uviesť ďalšie špecifiká Sloveniek.

Dodatok k článku: Východniarky žijúce na východe sú asi výnimky

Viackrát som počul názor, že hoci je Slovensko veľmi malé, je tu určitý regionálny rozdiel. Východniarky sú vraj iné – milé, krajšie, ženskejšie, neskazené, atď. Ale iba tie, ktoré žijú na východe.

V Košiciach som bol asi trikrát v živote, tak nemôžem veľmi zovšeobecňovať, ale vždy som tam mal dobrý pocit z dievčat a aj celkovo z ľudí.

Chalani z Košíc, možno by ste mohli napísať v komentároch, ako to naozaj je. Budem len rád.

S pozdravom, Milan Marko

Pozri tiež

Krym – Ruský alebo Ukrajinský – nový letný paradise na obzore

Žijeme v dobe, keď už mainstreamovým médiám nikto neverí a človek v skutočnosti nemá ani …

60 komentárov

 1. Super clanok, opet trefa do cierneho. Takto to presne je. Aj ja som sa stale cudoval, co to moji kamosi trepu, ze vraj slovenky najkrajsie zeny na svete. Totalna blbost.

 2. Ahoj, Milan, rád by som vedel, či si bol aj v južnej Amerike. že ako je to s tými latinsko-americkými ženami? lebo osobne je to môj typ, tak preto sa pýtam :)

  • Ahoj David.

   Fakt neviem, pocul som take i take nazory. Ja si vzdy chcem spravit moj osobny nazor. Napr v Argentine to vraj bolo super, ale sa to tak totalne pokazilo. Vo Venezule a Kolumbii je to vraj dobre a aj v Brazilii. Ale to som pocul aj o Mexiku a v Mexiku je teraz moj wing, jeden Nemec, s ktorym som vyvinul podstatnu cast mojej hry… on je na latino a ja na rusky/ukrajinky, tak sme sli kazdy zit do svojich krajin…

   No a ja mi stale pisem, ako to predcilo moje ocakavania a on stale pise o obrovskej kriminalite a zeny nic moc.. male tlste mrochticky… ze je sklamany a vracia sa do Nemecka.

   Takze to urcite budem zistovat a niekedy koncom 2015 by som tam chcel ist osobne.

   S pozdravom, Milan

 3. Zdravím Milan,
  skvelý a trefný článok, ale mám pocit, že si slovenky trochu neupresnil. S tvojími názormi súhlasím, ale rovnaké baby nie sú po celom slovensku. Síce je tu ten priemer, ktorý popisuješ, ale čo napríklad východniarky? Nemyslím teraz našich rómskych spoluobčanov, ale dievčatá z okolia Košíc napríklad. Mám odtiaľ dievča (mimochodom býva len pár km od Užgorodu) a keď som sa stretol s pár jej kamarátkami, musím priznať, že všetky boli krásne, jebavé a zlaťučké. Keď som sa prechádzal po Košiciach, stretol som na uliciach viac sexi dievčat, než koľko som kedy videl potulovať sa po tých obchodných domoch v BA. Možno je to aj tým, že sú tak blízko Ukrajine, kde ako ty hovoríš, sú baby úžasné, ale predsa by ma zaujímalo, čo si o tom myslíš? :) Sú dievčatá rovnaké po celom slovensku alebo môžu byť na tom napríklad ako dievčence z východu (možno ovplivnené práve CCCP) niektoré oblasti SVK lepšie? :D

 4. Ahoj Milan.

  Píšeš ,že na SVK je to s krásnymi ženami biedne. No nemyslím si,že je výhra mať krásnu babu keď má v hlave našpinené. Nevravím že sú všetky také. No netreba pozerať len na to ako baba vyzerá ,ale i na to aká je zvnútra.Sú chalani čo sa potrebujú chváliť „úlovkom“ a sú taký čo si ženu vážia a rešpektujú za to aká je. Mne to príde ako keby si ženy rozdelil na pekné,škaredé a zlatokopky. No mal by si viac komunikovať s NORMÁLNYMI ženami a nie len s tými podľa tvojho gusta ;)
  To čo píšeš nie je zlé,všetká česť,skoro si to odhadol. No vedz že sú ženy ktoré možno nie sú nejak extra pekné ale sú normálne,vážia si a rešpektujú chlapa,no treba sa vedieť správať i k ženám.
  Môj osobný názor.
  Ak som niekoho urazila ospravedlňujem sa, taký zámer som nemala.

  • Ahoj mila Dominika.

   Ja predsa nebudem pokazde pisat co myslim. Ja myslim iba na KRASNU a INTELIGENTU a VTIPNU zenu a nie na PEKNU a HLUPU. Taku variantu si asi nezohladnila.

   Raz som robil s kamosom taky test. Porovnali sme 10 VELMI KRASNCH ZIEN a 10 priemernych a podpiemernych. Cuduj sa svete, 8/10 krasnych zien boli super holky, zabavne, vtipne, vzdelane a dalo sa s nimi super bavit. A naopak 7/10 priemernych bab boli hysterky, nudne, nezazivne, tragetky, zakomplexovane a mali nejake muchy. Ty nemozes porovnat 10 priemernych bab s jendou krasnou. Musis porovnavat 10 priemernych a 10 krasnych…

   Krasne zeny maju len velmi silny Bitchshild. Skratka su (a musia byt aj) na zaciatku doslova az arogantne, aby odplasili vsetkych rohlikov a loserov, ktori ich neustale otravuju. Ale ak ju chalan oslovi v pohode a so small-talkom, tak sa s nim aj normalne bavi a nezapne bitchshield. A vtedy chalan zisti, ze praveze Z VELKEJ CASTI tie najkrajsie baby su tie najlepsie, najzabavnejsie, najvdelanejsie a aj vedu normalne vztahy, kde zena respektuje muza.

   P.S.: „No vedz že sú ženy ktoré možno nie sú nejak extra pekné ale sú normálne,vážia si a rešpektujú chlapa,no treba sa vedieť správať.“ to nemyslis vazne? Skusenost hovori, ze praveze podpriemerne zeny NERESPEKTUJU MUZOV a NEVEDIA SA SPRAVAT.

   • čo je pre teba ,,podpriemerná žena? “
    nehádž všetky podpriemerné do jedného vreca
    ak by som niečo nemyslela vážne a robím si z teba kokota tak by som to tu nepísala ;)

    • nejak podozrivo stojis na strane podriemernych zien. ci uz si alebo niesi jedna z nich, tento blog je o zvadzani krasnych a inteligetnych zien. na priemerne zeny (a zeny bez respektu „ko..ta“) zial nemam ziadne techniky, neviem ich balit a neviem s nimi komunikovat. a preto ti nepomozem zial zostanes taka aka si.

     s pozdravom, milan

     • počuj, keď tak veľmi miluješ tie svoje Rusky a Ukrajinky, choď tam, zbal prvú, ktorá ti padne do oka a ostaň tam na veky vekov!

      A divíš sa, koľko žien si pobúril? ,,Slovenky sú stredný podpriemer.“ Kto si, že to tvrdíš?! Nejaký módny znalec?!

     • Nie, uiba Zvodca Umelec a odbornik zeny. Nikoho som nepoburil. Ak mas problem, je to tvoj problem. Tieto clanky su urcene pre muzov, ktori chcu so zenami nieco dosiahnut.

   • Sice nesuhlasim uplne s tymto clankom (s niecim suhlasim s niecim nesuhlasim ale to sa mi vsetko nechce pisat) ale to s tym ze pekne zeny su castokrat este viac „v pohode“ ako tie (pod)priemerne je neskutocna pravda.Z vlastnych skusenosti mozem tiez povedat ze casto krat tie priemerne alebo aj mrochty su svojim spravanim a povahou ovela horsie ako tie pekne baby.Ako sa vravi ze „krasa je vo vnutri“ tak paradoxne tie mrochty velakrat maju horsie aj to vnutro.Samozrejme su vzdy vynimky ale tak co si mam vybrat krasnu babu ktora je v pohode alebo mrochtu ktora ma komplexy?A s tym ze pekne baby na zaciatku posobia arogantne (aj ked v skutocnosti ked ich clovek spozna take nie su) sa uplne da chapat.Ked je niekto looser tak nikto onho ani nezakopne.No naopak ak niekto zacne byt uspesny tak sa mu ludia zacnu pchat do zadku a taky clovek uz musi byt vyberavy koho pusti do svojho zivota a vacsinou si vybere kvalitnych ludi lebo ti nekvalitni by ho stiahli zo sebou dole.Taki o nom potom povedia ze je arogantny/namysleny.To iste v podstate plati po krasnych zenach.

    • Presne tak. Al etoto nasa spolocnost nechce pocut, aj ked to uz davno kazdy chalan vie…

     • No ono ked je pekna baba tak v nej hned musia hladat chybu.Ked je pekna tak musi automaticky samozrejme byt hlupa a namyslena aj ked taka nie je.Naopak baba co neni najkrajsia ked vie ze nema so vzhladom co ponuknut tak aspon o sebe prehlasi ze je mila a inteligentna.Pritom je kopu bab co su pekne a mile a takych co su skarede a arogantne.Samozrejme ze to moze platit aj opacne ale jednoducho su rozne typy ludi nezavislo od vzhladu.Ale ako uz bolo povedane baby co nie su najkrajsie maju vetsiu tendenciu mat nejake komplexy.

 5. Neuveriteľne ma pobavil tento trápny článok. Ty si pojedol asi všetku múdrosť sveta :D

 6. Velka Pravda
  Mam trochu precestovane a Mozem LEN suhlasit
  Konecne to niekto napisal

 7. Po tomto článku a komentároch sa ani nečudujem, že si sa nikdy nedostal k „nadpriemerným“ Slovenkám :)

  • Prosim!!! Navstiv Studio69 v Rige, Paradise v Petrohrade, Icon v Moskve a D-Lux v Kyjeve. Ak mi taketo zeny ukazes v nejakom klube na Slovensku, tak zmenim naspis a text clanku.

   S pozdravom, Milan

 8. Na počet obyvatelov náme najviac a najkrajšie ženy. Tu je krásna každá druhá, kdežto v amerike každá päťstá ;-)

  • Ahoj Valter.

   Jednoduche otazky: V kolkych krajnach si bol v nocnych kluboch? Kedy si bol napolsledy v nocnych kluboch v NY, LA a SanDiegu?

   „najviac a najkrajsie“ Slovenky. Tak to ta mozem poslat hoci aj do Uzgorodu. Nehovoriac o Kyjeve, Moskve, Petrohrade, Rige a dalsich inych CCCP metropol.

   A ci je krasna kazda druha? Tomu snad neveris ani sam.

   VYZYVAM TA: Podme spolu hocikam na Slovensko. Ak tam naozaj na ulici budeme vidiet kazdu druhu peknu, mas u mna 1000,- EUR. Moje slovo drzim.

   S pozdravom, Milan Marko

  • A co hovoríš o tých ukrajinkach mám z ukrajiny švagra a toto co hovoríš sa fakt môže diať v hlavnom meste a keď sú štýlové a krásne a nwm co :-) ako tu niekto povedal že taká žena pre život je na nič a väčšinou muž chce zenu pre seba nie aby chodila po kluboch a pretrcala sa v opatkoch a v sukni ako opasok :-) ak to je podľa teba krásna a stylova a inteligentna vzdelana ženatak nwm to ze žene pomaly vidno zadok a dá si opatky obuv ktora dosť ničí nohy a ze by vyšla bez toho na ulicu no nwm … Toto je teda moc od nej inteligentné …nedá sa k tomu nevyjadrit

 9. Ak by som mala súdiť osobu autora, tak by som napísala len toľko.

  Je to úbohý osamelý jedinec, ktorý zistil, že Slovenky nie sú kurvy a bohužiaľ nie je natoľko príťažlivý, aby mu niektorá z nich dala. A tak o tom nepriamo píše, lieči si svoje komplexy a zhadzuje ženské pohlavie na Slovensku. Je to muž ktorému nejde o nič viac, než o jednorázovku a pohľady pod sukne žien, pretože o tom celom je vlastne tento článok. Rád sa vyvyšuje nad ostatných, snaží sa pôsobiť sebavedome, no bohužiaľ mu to nejde a pôsobí namyslene a nevyrovnane. Ak by ste mali o neho záujem, stačí ísť do susedného štátu (len z princípu – pán má problém so Slovenkami), vykradnúť sekáč a nezabudnúť si opätky minimálne 25 centimetrov. Samozrejme že hmotnosť 40 kg a vyššie nie je priateľná. Vychovávaný v hesle: Ktorá ti nedá, je škaredá.

  Osobne sa ma tento článok dotkol (čo je dosť logické – keďže som žena žijúca na SVK). Je mierený priamo proti Slovenským ženám s jasným účelom – podporiť mužov a zhodiť, uraziť ženy. Len tak mimochodom, podľa vašej fotografie na blogu si nemyslím, že práve VY máte to právo hovoriť takto o Slovenských ženách. Tiež by som vám nedala. -Ups, teraz som typická škaredá Slovenka aj ja, však? Je smutné, že krásu žien hľadáte v minisukniach, podpätkoch, výstrihoch a schopnosti tancovať pri tyči. Značí to o vašom pohľade na ženy, teda ľutujem vašu priateľku/manželku, ak vôbec nejakú máte.
  Celý článok jasne značí o tom, že autor mal v detstve nejaké problémy s matkou, sestrou alebo iným členom rodiny ženského pohlavia. Otras. Tiež mám blog a nikdy, nikdy by som takýto článok nezverejnila. Celkovo, určite žiadne články urážajúce nejakú skupinu ľudí.

  • Amen… :)))

   Dievčatá prosím Vás, nepíšte mi sem debilné komentáre. Tento blog a aj tento článok nie je o tom, aby som niekoho zhadzoval, ale aby som prerazil nepravdivý mýtus „Slovenky sú najkrajšie na svete.“ a hlavne o tom, aby sa chalani naučili baliť baby.

   Každý deň mi píše niekoľko chalanov na email, že aký trefný članok som napísal. A zato tu v tejto diskusii sa naťahujem so 16-ročnými „expertkami“ na vzťahy, ktoré sa ešte včera hrali na pieskovisku a dnes objavili Feizbuk.

   Ďakujem za pochopenie,
   autor článku Milan Marko

 10. Len toľko k článku. TO známe, že SLOVENKY sú najkrajšie na svete je trošku poprekrúcané už časom ako mnoho iných „ZNÁMYCH VÝROKOV“, pôvodne a aj tak je to myslené sa hovorí celkovo o SLOVANKÁCH a medzi také patria aj Rusky, resp. okolite SLOVANSKÉ NÁRODY. Takže v podstate len potvrdzuješ vyššie uvedený fakt a zároveň si odporuješ. :-)

  • Ano Lubka mas mozno pravdu. Ale na Slovensku pocujes LEN: SLOVENKY su najkrajsie na svete, a nie SLOVANKY.

   Prave som sa vratil z tour: Kyjev, Moscow, St. Peterburg, Riga a pristal v Bratislave. Co myslis, ale su moje pocity. Mam pocit, ze vidim len geneticky odpad. Sorry, ale neda mi to inac pomenovat. Dufam, ze na vychode je to lepsie.

 11. Myslím, že „krásna a inteligentná žena“ sa dá nájsť v každej krajine, aj keď tvrdiť, kde sú najkrajšie ženy by som sa neodvážila. No ak je podmienka, že musí vyzerať ako z photoshopu, mať 10 cm sukňu, 20 cm opätky, byť zbehlá v konverzácii v kluboch, tak držím palce každému, komu takáto priateľka zdvihne sebavedomie. Trochu mi to príde pritiahnuté za vlasy :-)))) Je to ako obdivovať obal. A ukrajinky? Lovia, neskutočné zlatokopky, hlavne tie pekné. Neriešim vzhľad, ale štýl, nielen obliekania, zovňajšku, ale skôr spôsob reči, vyjadrovania, gestikuláciu, pohľad očí, charizmu. Neverbálna komunikácia je oveľa dôležitejšia. Čo to som precestovala, či už pracovne, alebo súkromne. Vaše návody s vhodné pre mladých nevybúrených zakomplexovaných mladíkov. Pre úplnosť mám už 40, dvoch takmer dospelých synov, manžela, pracujem v HR a veľa cestujem.

  • Blahozelam k pracovnym uspechom. Ale myslim, ze do vztahov a balenia by ste sa nemali miesat. Ak sa Vam tento blog nepaci, necitajte ho.

   • Myslím, že každého kto šíri nezmysly a bludy teba zastaviť….ale aj tak sa niekedy dá robiť biznis….no chudáci chlapci.

    Veľa šťastia milý pán Marko, je vidieť, že ste s kritikou na blogu vôbec nerátali.

    • Mila Evqa…

     Uz som v tomto biznise 8 rokov a viem, ze ma chce nejaka urcita skupina ludi zastavit (rozumej skupinou zien, ktore po mojich radach stracaju kontrolu nad muzmi).

     Ani mne by sa nepacilo, ak by vsade naokolo pobehovali krasne zenske, kupovali mi darceky, drinky, rozvazali ma vsade zadarmo, ako na taxiku, ponukali svoj servis, pozornost, atd… a potom by sa objavil niekto, kto by mi to chcel zatrhnut a otvorit tym zenskym oci, ze aby zo seba nerobili handru… to by ma teda pekne sralo, ver mi…

     Preto ta velmi dobre chapem mila Evqa…

     S pozrdravom, Milan Marko

 12. Milý Milan,
  myslím, že úspešná a sebestačná žena, ktorá má rovnocenného partnera nepotrebuje sponzora. A nepotrebuje ani minisukne a 20 cm opätky. A naučte tých mladých mužov, aby sa galantne a slušne správali aj k obyčajným ženám a nenazývali ich „mrochty“ ako vy.

  • Prva cast: vytrhnute z kontextu. Nikto nic take nespomina. Je to opet davanie veci do extremu.

   Druha cast: Co tak naucit priemerne a podpriemerne zeny viac respektovat muzov???

 13. Milý Milan Marko,
  akosi vám tu na fóre miznú príspevky. Dokonca aj vaša identita? A toľko sebavedomia ste mali na začiatku. No, držím vám palce ……..a možno vám už nestojí :)))))))

  • Ahoj Evqa.

   Prispevky nemiznu a ak ano, tak mozno facebookove a tie si mazu sami prispevatelia. Ja nemam preco ich mazat. Este stale NIKTO nedal protiargument, ze Slovenky nie su najkrajsie na svete.

   Moju identitu som bol nuteny zmenit na Lifeartist, lebo v mojej novej profesii zarobim nepomerne viac, ako tuna alebo na burze… ale hlavne ma to bavi a chcem to robit. To, ze ludia v danej profesii maju problem so zvadzanim, respektujem to… Ale do toho Vas nic. Sebavedie stale mam, stojim pevne oboma nohami na zemi.;)

   Stoji mi dobre a ak sa nic nestane a budem dodriavat rovnaku zivotospravu, bude mi bude stat este dalsich 30-40 rokov a este obstastnim dost vela zien. Ale pre Vas, ako zena, bude do 10 rokov Game Over… preto Vam drzim palce, uzite si este najblzsie roky.

   S pozdravom, LifeArtist.

 14. Ahojte :)

  Iste na Slovensku je veľa krásnych a múdrych žien.No chodím do miest ako Krakow,Kyjev,Poltava, Rím musím povedať,že predsa len ženy v týchto mestách (aj celkovo z krajín ako USA, Poľsko, Ukrajina) sú oveľa komunikatívnejšie a prístupnejšie na komunikáciu ako na Slovensku. Ak prídete v týchto mestách do baru,kaviarne, diskotéku či už ide o oslovenie, komunikáciu, zábavu, tanec je to oveľa otovrenejšie. Neviem prečo ale väčšina Slovenských žien aj pri normálnom oslovení berie to oslovenie akoby niekto sa ozval k božstvu,ktoré sa možno láskavo skloní, či berie to hneď ako obťažovanie.
  Nestane sa Vám napr. to,ako na Slovenských kvázi prominentných diskotékach v krajských mestách či vychýrených disco v mestách v regiónoch, že tancuju ženy spolu,odmietajúc všetkých chlapov (pričom ide o tanec) a 10 uchylakov na nich pozerá a oni sú veľké čaje, ktoré sa potešia niekomu s natuningovanou octaviou.

  Teraz nechcem v zlom, značná časť Slovenských žien akoby hľadala chlapa ,ktorý akoby nemá problém dať druhému po papuli, pre znančú časť žien je potencionálna fyzická agresivita akoby príťažlivá. Kdežto napr, v Ríme, Krakowe žena oveľa skôr reflektuje na schopnosť a úroveň ako s ňou hovoríte,resp. či sa niečomu zaujimavému venujete v rámci spoločnosti. Slovenské ženy vrátané vyoskoškolský vzdelaných majú oveĺa väčšiu tolerantnosť voči vulgarizmom, to čo napr. nemala časť Slovenských žien je schopná brať ako super vtip,sama doložiť expresívne výrazy do diskusie napr. Ruska ,Ukrajinka, Poľka sa s takým chlapom nebude ani baviť (neide pritom o žiadnu sväticu,ale normálnu vysokoškoláčku,ktorá sa rada baví).

  Slovenská žena akonáhle zistí, to je zážitok viacerých kamarátov a známich,že sa niečomu venujete zaujímavému, hneď chce vedieť čo môže mať ona z toho, kdežto západoeuróspka sa skôr zaujíma o obsah toho čo robíte a sama povie čo robí ona zaujímavé.

  • Perfektny prispevok david. Je vidiet ze cestujes a mas oci, usi otvorene.

   Hlavne s tou urovnou Slovenskych zien si to presne trafil. Ja som to videl tiez v Rige, v Kyjeve a o Rusku ani nehovorim. Tam maju zeny sakra uroven a s nejakym hulvatom sa nebudu ani bavit, hoci zbalit babu je tam ovela lahsie.

   Jeden priklad za vsetko: Minuly rok sa jeden Blavak (taky tipicky blavacik – povolanie syn), snazil rozbehnut firmu v Kyjeve. Mal obrovksy budget od fotrovcov, no aj tak skrachoval. ale to je jedno. Par krat som s nim bol vonku v Kyjeve, v top kluboch. Ja som sa nestacil cudovat, aky mal OBROVSKY NEUSPECH. Baby ho doslova oddrbavali, hoci vyzeral dobre, ma prachy a jazdi BMW. Ked skoncil v Kyjeve, tak sme par krat vysli von aj v Blave (Alize, Primi, etc.) a tam jaky čávo? Nevravím že bol mega úspešný, no babi sa s nim radi bavili, smiali sa na jeho sprostych vtipoch a sem tam nieco stiahol…

   Celkovo na SVK je ta uroven zabavy uboha. Ved preto idu na SVK vselijake drevene krcmi, a pajzle. Ale poriadny podnik na urovni tu nie je. Ludia si hned myslia ze to tam je drahe a podobne. Skratka predsudky.

   A to s tym, ze na Slovensku je oslovenie ako keby si spadol z Marsu a ze Slovenka musi mat z toho najprv osoh, to som si tiez vsimol a aj mi to vela chalanov pise.

   S podravom, LifeArtist.

 15. Už predtým sa mi páčil tento tvoj článok Milan, presne akoby si sa pozeral na slovenské baby mojímí očami. A teraz nedávno keď som bol v Krakowe na RSD freetour som si uvedomil akú máš pravdu. Veľmi veľa krásnych báb, mali úroveň, super konverzácia (a to moja angličtina nie je bohviečo). Študujem v Blave a teraz keď si to porovnám, tak ani zďaleka nevidím toľko krásnych báb ako tam (a Krakow nie je o moc väčší) a keď idem večer na disco tak už duplom takmer nič nevidím vhodné na oslovenie. A aj tie kluby keď si porovnám aké sú tam, úroveň úplne iná, ožranov oveľa oveľa menej (a to poliaci tiež radi vypijú). A schválne som zobral kamarátov z nemecka, s ktorými som tam bol aby si checkli aj BA, tie baby tu ledva po anglicky čosi vedia povedať kdežto v Krakowe nebol skoro nikdy problém. Ak sa chceš venovať pickupu fakt plnohodnotne treba cestovať lebo toto nie je krajina, ktorá toho v tomto smere môže veľa ponúknuť.

  • Ano mas uplnu pravdu.

   Aj toto je jeden z dovodov preco to na SVK balim s PickUpom. Skratka nechcem chalanov velmi ucit techniky, ked to nemaju kde vyskusat. Lebo PickUp je designovany na KRASNE a INTELIGENTNE zeny. Ak ti zenska nepohocpi tvoj opener alebo rutinu a ocapi sa na teba, tak co tam pomoze nejaky PickUp. Ked Slovenky su len vacsinou Zlatokopky a idu na prachy a na roznych Rytmusov a podobnych…:)))

   tazk mi je chalanom vysvetlovat, ze ak sa chces balit baby, musis ist bud na zapad, alebo na vychod (Ukrajina, Rusko, Pobaltie).. alebo to Polsko…

   S pozdravom, LifeArtist

 16. Kazda zena je pekna.

  • Tak zbal prvu skaredu, staru tsltu mrochtu, ktoru stretnes na ulici… Toto mi pripomona ako z toho filmu Wallstreet: Ak peniaze nie su vsetko, tak chod robit do McDonaldu.

   Otazky pre teba?
   – Ako vyzera tvoja priatelka?
   – Kde pracujes?

   Tvoje odpovede objasnia citatelom aj tvoju motivaciu v zivote.

   S pozdravom, Milan

   • Nemam priatelku. Praca nieje dolezita pri fakte, ze kazda zena je pekna. Inak som zena.

    • Aha, tak nic..;) az teraz vidim, ze si Alica a uz chapem, preco vravis “ Kazda zena je krasna“, lebo muzi to tak nevidia a ja im dam za pravdu. Preto den McDonald… A preto aj zena nikdy nemoze davat rady muzom, ako zbalit zenu.

 17. Zmenil som názor. Už nebudem hodnotiť ženy podľa toho, čo majú v sukni ale podľa toho, čo majú v hlave. Ale to nič nemení na fakte, že som čurák a zakomplexovaný jedinec a kritizoval som preto, že mi 5 nedalo.

 18. Ahoj, Milan,
  keď som znova zavítal na tento blog a konkrétne na tento článok od tej doby, co som tu napísal komentár a všimol si, koľko veľa komentárov tu pribudlo, ma to nenechalo chladným, to ti poviem. Poviem ti to otvorene – podľa mňa si jeden skvelý chalan, ktorý vie, čo v živote robí, čo chce, máš svoje sny, ciele, veľa si toho dosiahol, to, čo robíš, robíš najlepšie na svete, žiješ pre to, čo máš rád a vo svojej oblasti (zvádzanie) si absolútna špička, takže rob to ďalej a nenechaj sa znechutiť niektorými podivnými komentármi od ľudí, ktorí majú očividne nejaké komplexy atď. nebudem ich ďalej rozoberať, lebo to aj tak nemá zmysel… V tom, že Rusky sú najkrajšie a najsocializovanejšie ženy na svete sa úplne zhodujeme a myslím si že každý normálny zdravý aj priemerne inteligentný chlap to raz pochopí, že ak chce ženu, ktorá je krásna (nie vďaka make-upom a hovadinám) ale prirodzene krásna, a má ešte aj tú dušu (rozumej rešpekt k mužovi, hravosť, socializovanosť atď, tak jedine smerom na východ.. začína to v KE a končí možno niekde na sibíri v Jekaterinburgu :) napokon aj Boris Filan píše v jednej knihe, že na východe SR je preto toľko krásnych žien, lebo Tatári tu kedysi rozsievali svoje semeno :D Ale teraz vážne ešte jedna štatistika – čo majú spoločné rôzni športovci zo západu? – randia s babami z východu – (prečo asi?) stačí spomenúť Ronalda, aj ked sa už s hentou rozišiel ale to je jedno… Iste, každý chalan dokáže nájsť v každom meste alebo dedine na svete min. jednu babu, ktorá sa mu bude lúbiť, ale tá predsa už môže niekoho mať, môže byť vydadá, jeptiška atď… Takže ešte raz Milan, drž sa, a nedaj sa odradiť tými slovenskými nesocializovanými mrochtami, ktoré asi nikdy nepochopia ten proces zvádzania, že je to vlastne úplne normálna vec a ty to len približuješ chlapom v takej odhalenej technickej stránke.. chvalabohu, že tie Rusky to chápu a prirodzene na to reagujú :) P.S.: keď ešte moja mama vraví, že najkrajšie ženy sú v Rusku a celkovo na východe, tak na tom asi niečo bude :D

  • Ahoj David.

   Diky za dlhy komentar, cenim si to. Ja kaslem na negativnych ludi. Obklopujem sa len timi, ktori ma posuvaju vpred.

   S tymi babami… Ano zacina to KE. bol som par krat sargovat v KE a tam su fakt podobne baby ako 50 km este vychodnejsie (Uzgorod a dalej). Ale je ich malo. Vsetky okamzite zdrhnu na zapad a uz im z tych prachatych rohlikov a z tej „power“ zadrbe.

   Co sa tika Rusiek a Ukrajiniek, to je paradise na zemi. Aj tento weekend som mal SummerCamp v Kyjeve a vymetali sme s dvomi Nemcami jeden klub za druhym. Niekolko klubov narvacne High Class zenskymi. Absolutny vrchol ale bol Skybar. Ako take baby a tolko, ze ak spojis vsetky modelingove agentury na SVK a v Cechach tak tolko bab a tak socializovanych na urovni nedostanes do kopy. To nam tam len sanky padali. A to este nehovorim o tej show. Nie je to len nejaka trapna diskoteka, kde nejaky dedinsky DJ pusta Lady Gaga..;))) Skratka pazdu pol hodinu nejaka show. To sa musi vidiet. To ako keby som panicovy vysvetloval ako chuti sex.;)

   S pozdravom, Milan

 19. No dobre, tak Slovenky nie su najkrajsie. Vsak je to aj trochu naivne tvrdit. Ale zase nie su tak hrozne ako to tu tvrdi pan expert. Vsetci ti pick up artisti – cely svet presli a zenu nenasli, chudaci, tak aspon pi*uju. Ako to velmi vidiet na tomto clanku. Keby boli skutocne uspesni lovci, nepisali by 10 ci 15 rokov take chlopotiny co sa naucili flirtikmi a debatami v baroch. Uz davno by s nejakou zenskou zili. Hadam su to nejaki nesocializovani nestastnici…keby ze chcem byt zla tak poviem, ze ti ogrgeli nadavaju, ze svet sa netoci podla nich.
  Ako velmi citit to ze podla autora je u susedov vzdy zelensia trava. Slovenky nie su zle. Oproti Zapadu to je terno. Vychodny blok – zeny su pekne, lebo veria, ze zenska skratka musi byt pekna, zenska, dobre vychovana, dobre oblecena a vo vahovej norme. Je uplne jedno, ci su to sedlacky, iteckarky alebo modelky.Na zapade su zenske radsej emancipovane ako pekne, prijemne a zenske. Cest vynimkam.
  Rusi (a teda ani Rusky) nevedia moc po anglicky, (je to svet sam pre seba a cestaju tak akurat ked dostanu viza) samozrejme, ze to tam nie je iba samy nobl klub plny polonahych modeliek. Podobne, keby ze tie bohyne v 10 cm stekloch a opastekom miesto sukne mali normalnu robotu tak by nechodili tak ustrojene. Aj u nas sa zenske moc povazlivo obliekaju a nema to dobry ohlas u cudzincov. Sedlacke zvyky zo socializmu. Cim viac profesionality, tym menej nahej koze. Rusko je miesto kde absolutne neexistuje stredna vrstva (u nas existuje aspon nieco co sa na nu vzdialene podoba) a o nejakych 3000 dolacoch moze drviva vacsina akurat snivat. Ale netvrdim, ze Rusky roztahuju nohy aby bolo na chleba.
  K tym vytkam:
  Socializacia – dalej nez k flirtikom sa autor zrejme vo svojom socialnom zivote nedostal.
  Friend-zone – dogma PUA – co to je, kto za to moze (jasne ze vzdy ta netykavka) a zarucene navody ako to rozbit, lebo vsetko sa da, ked sa chce. Za mna – ked niekto nepochopi, ze nebude zo psa slanina ani po dlhsom case vymysli si toto.
  Zlatokopectvo – zarabat rozkrokom je najstarsie, lukrativne a celosvetove rozsirene remeslo. Zdaleka nie slovenske specifikum. Akykolvek kurvi pripad tu alebo v zahranici ma nezaujima, nevzrusuje ani neuraza. Ved ja do takehoto stadocka nepatrim a nikdy ani patrit nebudem.

  • trepes hluposti 2 na 3. nic nevies o rusku, ukrajine, o zapadnix zenax, vsetko co pises, je len klise… je vidiet, ze nikdy si tam nezila, max. bola na dovolenke alebo na nejakom pobyte. mne chces nieco hovorit o rusku/ukrajine, co zijem v Moskve a zil 5 rokov v Kyjeve? nesranduj… a tiez nevies ako ja, s kym a ako zijem a dalsi citatelia blogu. takyto komentar som mohol vymazat, lebo nechavam len komentare, ktore maju hodnotu a chalani sa mozu z nich nieco naucit. ale ak sa chces verejne zhovadit, prosim…

 20. Ahoj,
  mas pravdu s tym ze na Slovensku niesu najkrajsie baby na svete.Ja som chcela len povedat, ze tie baby v tych nocnych kluboch a vo velkomestach dokym vyjdu z domu stravia hodiny svojou upravou. Neda sa porovnavat niaka nenamalovana baba v rifliach a baba ktora ma mejkap podpatky a minisuknu. Podla mna obe mozu byt pekne nie len ta v opatkoch. A ja tie baby nechapem v tom, ze ci im to nevadi ze ich chalan chce iba do postele.Pride mi to ze potom tomu chalanovi v skutocnosti nezalezi aka ta baba je.

  • To je skatulkovanie. Chod sa pozriet do Moskvy, alebo Kyjeva. Nerozoznas pravnicku, od stripterky… To iba v EU takto skatulkuju: Opetky, minisukna – slapka… to ale hovoria len mrochty a chlapici, ktori na take baby nemaju gule…

 21. Zdravím. Hľadala som rebríček či sú Slovenky krajšie od Češiek. Natrafila som na toto. Ak mám reagovať rovno k nadpisu. aj keď je to už staré…tak mnoho slovenských žien je krásnych, ale súhlasím s tým, že nie sú najkrajšie na svete. Keď už písať článok tak aj vhodne, toto vyznelo tak trochu ako výlev puberťáka na sociálnej sieti, kt.bol odmietnutý. Je to neprehľadné, zbytočne zdĺhavé, chaotické a s chybami. Vyjadrovať sa extra k tvojmu osobnému názoru na ženy nebudem, každý človek by mal mať vlastnú hlavu. No ak sa prezentuješ ako radca pre mužov tak je smutné to, že ťa ešte po takom článku budú žiadať o radu kedže skutočný život nie je o behaní po kluboch. Snáď to raz ľudstvo pochopí. Sám na mňa ale TY pôsobíš tiež dosť rezervovane, hlavne voči ženským reakciám a zároveň trochu narcisticky, bez uznania odlišného názoru voči tebe, a poprípade uznania si vlastnej chyby. Celý článok je viac ako na skutočné porovnávanie ženskej krásy vo svete, zameraný na odporúčania klubov v rôznych štátoch. Tým pádom by som v tvojom prípade zmenila názov napr.na KDE najlahšie zbaliť krásku (resp.v ktorom klube).(ak taký článok máš tak som ho nevidela, viac čítať nebudem). No a kedže som tiež Slovenka, viem pochopiť prečo si mal problém rozumieť si so Slovenkami podľa toho ako sa vyjadruješ.
  Užívaj života, dokým zdravie slúži, prajem veľa „zbalených“ žien v akomkoľvek zmysle, bye.

  • Dakujem Lucka za nazor. Ale myslim, ze teraz si sa presne prejavila ako typicka Slovenka, alebo zakomplexovana stara dievka (alebo mlada nezrela zaba). Pisala si ten komentar pod emociami a s agresiou. Bolo by dobre trochu vychladnut a potm nieco pisat. Tak to robia dospeli a hlavne zreli ludia. Nie je pravda, co pises a nebudem kontrovat, pretoze si zena a tato stranka je pre muzov. Muzom odpisujem vsetkym. A oni mi davaju na 99% za pravdu. Takze sa s tvojim komentom nebudem viac zaoberat a prajem ti tiez vela uspechu. A vyber clanok a temy, to uz nechaj na mna.;))) to uz vobec nie je v tvojej kompetencii.

   S pozdravom, Milan

 22. Ano, plne suhlasim s clankom. Slovenky su väcsinou zdrzanlive, bojazlive, neradodajne. Mnohokrat drsne primitivne. Co si Slovenka nach chlapa dovoli, to sa mu nestane nikde inde na svete. Je tu vela drzych opic.
  Sexualita drasticky utlmena, obrovsky rozdiel napr. k Ruskam a Ukrajinkam.
  Dedinska mentalita, nabozenstvo, typicka slovenska nevolnost. Sloboda a samostatnost je na Slovensku vaznym hriechom. Slawe – Sklave. Ti nemi susedia to dobre vystihli. To sa vztahuje hlavne na Slovensko, kde sused susedovi je este stale policajtom.
  Tunajsie zeny su medzicasom skaredsie ako inde, lebo vsetko pekne je za hranicami. Opice nemozu za hranice, ani z tromi univerzitami. Tak tu terorizuju chlapcov ktorych sanca dostat pracu na zapade je velmi mala.
  Ked sa to nezlepsi, tak tu budu za 60 rokov take skarede zeny ako stare Turkyne.
  Turci utekaju do Nemecka hlavne preto, lebo sa na svoje zeny ani pozerat nemozu. Najskaredsia blondynka je pre nich najkrajsia Turkyna.
  Pre nasich chlapcov plati, len prec odltialto. Lepsie je tulakovi v Parizi ako akademikovi na Slovensku.

 23. Dobrý, nechcem sa Vás nejako príliš dotknúť, síce na jednej strane je pravda, že ste si mohli čo to precestovať a spoznať veľa žien, ale na druhej strane si myslím, že nie je príliš objektívne ako sa vyjadrujete o slov. ženách. Priznávam, možno ste sa stretli s viacerými ženami ktoré Vám presne sadli do neskôr vytvoreného názoru, ale ako môže niekto niečo takéto povedať?..Na Slovensku je veľmi veľa pekných inteligentných žien, ktoré sa s mužmi dokážu rozprávať na hocakú tému, presne ako sa nájdu na každej časti sveta, ono to ale muž nezistí, keď sa zameria napríklad na ženy typu aký ste spomínali v článku. Na každej žene je niečo špecifické krásne, záleží čo človek hľadá. Možno ste chceli zdvihnúť mužom ego, tým aby si tu viac verili, ale nabudúce by bolo fajn ak by ste im objasnili aj tú peknú stránku žien, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ma omnoho viac oslaví muž, ktorí si váži ženy a a odváži sa ukázať, ako sa k nim chovať s úctou, ako keď by mi niekto povedal takýto názor. Muž priláka takú ženu, čo z neho samého vyžaruje.

 24. Zdravím, článok ma jemne pobavil, jemne sklamal. Myslím, že názor na krásu je veľmi subjektívna vec a muži si ju často spájajú s inými vecami, ktoré ich osobne priťahujú. V článku spomínate kluby, oblečenie, správanie, ale len veľmi málo o skutočnom námete, teda vizuálnej kráse. Slovenky sú považované za krásne ženy preto, lebo pre mnohých cudzincov aj miestnych sú naozaj atraktívne, nech sú už oblečené v čomkoľvek. A mnohí cudzinci to aj potvrdili, že v tvári patria medzi najkrajšie. Podľa názvu článku by ste teda vôbec nemali riešiť iné veci než fyzickú krásu, čiže krásu tváre. Nie oblečenie, správanie, či povoľnosť žien. Takisto je pravda, že mnohé ženy cestujú do zahraničia, študujú tam atď, ale pôvod majú stále u nás, stále sú Slovenkami a svoju krásu potvrdzujú v zahraničí. Takže nie je to tak, že na Slovensku sú najkrajšie ženy, ale že Slovenky patria medzi najkrajšie ženy, je pritom jedno, kde žijú.

  Napr. v Španielsku majú takú tradíciu, že tamojšie ženy ponárajú do vody, aby boli krajšie a mnohí muži, s ktorými sme sa tam stretli vraveli, že naše ženy netreba ani len vodou ovlažiť, vraj sú také pekné. Veľmi podobne reagovali aj v Egypte, Francúzsku a Švédsku. Takže niečo na tom asi bude.

  • Ano v podstate mas pravdu, patria medzi najkrajsie, ale tych naozaj krasnych je uz na Slovensku velmi malo. Bud odisli do zahranicia, kde su lepsie ohodnote, alebo skratka chodia velmi zle oblecene. Ja tú západnú kulturu vidim teraz v Kyjeve, kde zijem. POsledne dva roky sa to totlne zhorsilo: Zien je mali, najkrajsie poutekali na zapad, lebo im dali EU passy, a tie co zostali zacali mat vysoke financne naroky a uz ani na opetkoch nechodia. Aj vcera, predvcerom som presiel po Krestaitku a len cele tlupy Turkov som videl, ani jednu krasnu babu. Strasne… ten zapad vsetko kazi a dav aj podpriemernych a neatraktivnym zenam obrovsku moc. Ale zial taka je doba: Hypergamia.
   S pozdravom, Milan Marko